×
Wyszukaj w serwisie
×

Lwy Lewińskie 2017 Rozdane!

W dniu 13 października 2017r. w Sali Widowiskowej Miejsko- Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim, odbyła się 5 edycja Gali ,, Lewińskie Lwy”. Przedsięwzięcie to, organizowane jest co roku, w celu uhonorowania wybitnych osobowości Lewina Brzeskiego. Coroczne Lwy, przyznawane są w 3 kategoriach:

  1. kultura, sport, edukacja;
  2. gospodarka i przedsiębiorczość;
  3. działalność na rzecz społeczności lokalnych.

Powołana przez Burmistrza Artura  Kotarę kapituła wskazała do uhonorowania tym prestiżowym wyróżnieniem trzech kandydatów, zgłoszonych przez instytucje, stowarzyszenia i osoby prywatne
z terenu naszej gminy.

W pierwszej kategorii nagrodę odebrał Pan Edward Podolski, wieloletni pracownik Domu Kultury, członek zespołów teatralnych i muzycznych, Był współorganizatorem, realizatorem setek przedsięwzięć kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych, twórcą zespołów teatralnych, konferansjerem, uczestnikiem corocznych przeglądów Herody. W domu Kultury w Lewinie Brzeskim, przepracował ponad 40 lat.

Drugiego Lwa w kategorii Gospodarka i Przedsiębiorczość odebrał właściciel Firmy Mera Pan Robert Traka. Wspomniana firma, jest wiodącym producentem schodów drewnianych.
W 1989r.  rozpoczęła swoją działalność, jako mały zakład rzemieślniczy. Przez lata przechodziła kilka transformacji, sukcesy które odnosiła doprowadziły do włączenia jej w grono największych producentów schodów w Polsce. Jest również jedną z największych firm na terenie gminy Lewin Brzeski. Zakład zatrudnia ponad 100 pracowników.

Trzeci Lew został przyznany Pani Irenie Rutkowskiej, mieszkance Łosiowa, kobiecie wielu talentów i umiejętności, od lat aktywnej działaczce na rzecz lokalnej społeczności. Wśród wielu pochłaniających pasji,  jej priorytetem zawsze była działalność w  Kole Gospodyń Wiejskich,
z którym związana jest od 1985r., w latach 1988-2003 jako sekretarz, a od 2003 roku do chwili obecnej jako przewodnicząca. Organizacja, której przewodniczy osiągnęła szereg sukcesów i odebrała ogrom nagród. Jest osobą, dla której najważniejszy jest człowiek i jego problemy, najczęściej o sobie samej zapomina, pamiętając o tych, którzy czekają na jej pomoc.

W trakcie gali, przybyli goście mieli okazję wysłuchać wokalistki Małgorzaty Kulińskiej, której głos rozbrzmiewał radując serca słuchaczy.

Zwieńczeniem wieczoru, był koncert szwedzkiego zespołu, którego członkowie zaprezentowali najwyższy poziom wykonania światowego jazzu. W gronie muzyków, znalazł się Lennart Sandberg, Honorowy Obywatel Lewina Brzeskiego. Szwedzi bisowali, a oklaskom nie było końca, występ i gala z pewnością na długo zapadną w naszej pamięci.