×
Wyszukaj w serwisie
×

Po spotkaniu z Janem Grzegorczykiem

11.10.2017 r. Biblioteka Publiczna w Łosiowie miała zaszczyt gościć Jana Grzegorczyka - pisarza, którego tu  cenimy nie tylko za książki lecz również za swobodne gawędziarstwo, przeplatane śpiewem przy akompaniamencie gitary. Było to drugie spotkanie z tym pisarzem w naszym Dyskusyjnym Klubie Książki w Łosiowie.

Opowieści Grzegorczyka można słuchać godzinami! Tym razem bohaterem  był zmarły niedawno ksiądz Jan Góra – mentor i przyjaciel pisarza. Padały tu słowa wypowiadane z wielkim sentymentem, chwilami  żartobliwe, jednak  ponad nimi wszystkimi przejawiał się szacunek i uznanie dla przyjaciela. Wspomnienia, krótkie filmy i zdjęcia dopełniały  nasze wyobrażenie o tym niezwykłym człowieku, który „aby wyżebrać człowieka dla nieba, był w stanie zostać błaznem”.

 „Święty i błazen” - taki też tytuł nosi napisana przez Grzegorczyka opowieść biograficzna o księdzu Janie Górze, ale  najnowszą powieścią, dla której przyjechał do Łosiowa, jest kolejna,
IV część popularnej serii  przygód księdza Grosera pt. „Perła”. Wszystkie książki pisarza oscylują wokół Bożego miłosierdzia  i wprowadzają na drogę świętości – taka jest powszechna opinia o twórczości Jana Grzegorczyka.

Na zakończenie spotkania autor podpisywał książki, które można było na miejscu nabyć. Spotkanie, na którym było jednocześnie lirycznie i sentymentalnie, wesoło i z humorem, zapewne utkwi na długo w pamięci łosiowskich czytelników.