×
Wyszukaj w serwisie
×

Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację

W sobotę 21 października br. uczniowie oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim wzięli udział w XV Matematycznym Marszu Na Orientację, który w tym roku odbył się we Wrocławiu w Parku Zachodnim.

Wrocławskie Matematyczne Marsze na Orientację odbywają się od 2003 roku w pierwszą sobotę października. W tym roku, ze względu na szkody poczynione przez orkan Ksawery w Parku Zachodnim, termin marszu został przeniesiony na trzecią sobotę października.

Kierownikiem zawodów jest p. Małgorzata Mikołajczyk z Instytutu Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, sędzią głównym p. Piotr Cych z Akademii Wychowania Fizycznego z Wrocławia, a przewodniczącym jury - p. Michał Śliwiński z III LO we Wrocławiu. Jest to największa popularna impreza na orientację w Polsce (udział bierze ok. 1000 zawodników). Rozwija nie tylko umiejętność logicznego myślenia i orientacji w terenie ale i sprawność ruchową oraz umiejętność współpracy w grupie i szybkiego podejmowania decyzji.

W zawodach uczestniczyły 3-osobowe patrole, które posługując się mapą i kompasem, musiały odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów.

Naszą szkołę reprezentowali gimnazjaliści: Katarzyna Capenko (kl. 2c), Jakub Fornal (kl. 2a), Weronika Kuzara (kl. 3b), Kacper Lewicki (kl. 2a), Michał Okoński (kl. 3a), Marek Żegalski (kl. 3a), Dominika Rutowicz (kl. 2a), Emilia Tworzydło (kl. 3a), Weronika Zielińska (kl. 3b), którzy pojechali z nauczycielkami matematyki p. Anną Dobrowolską-Urbanek i p. Iwoną Kasprzak.

Jedną z imprez towarzyszących był wielobój, który składał się z następujących konkurencji: kręgle, tor przeszkód, uni hokej, rzut do celu, jazda na deskorolce, zakręcony karny. Miło nam poinformować, że III miejsce zdobył Jakub Fornal (kl. 2a).

Serdecznie gratulujemy