×
Wyszukaj w serwisie
×

Jesienne spotykanie z poezją w PSP Łosiów

Spotkanie między wierszami

 

 

6 listopada 2017 r. w siedzibie Domu Kultury w Łosiowie doszło do niecodziennego spotkania. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi w Łosiowie, mogli spotkać się oko w oko z poetami i literatami Klubu Literackiego BRZEG.

Szkoła realizuje w obecnym roku szkolnym Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, dotyczący wspierania bibliotek szkolnych i pedagogicznych w zakresie rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniów oraz promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Stąd pomysł na "Jesienne spotkanie z poezją".

W krótkim wstępie Romana Więczaszek, która przewodniczy Klubowi, przybliżyła zebranym dzieciom i młodzieży cel spotkania dotykający tematyki jesieni oraz towarzyszących jej zadumie i refleksji. Mówiła o potrzebie tworzenia o wyjątkowości i niepowtarzalności każdego człowieka. Zwróciła uwagę na uwrażliwienie na słowo pisane, poszukiwanie w sobie talentów artystycznych.

Prezentacji wierszy dokonywali ich autorzy, oprawę muzyczną przygotowali uczniowie naszej szkoły. Można było usłyszeć fragmenty Vivaldiego w wykonaniu Aleksandry Rutkowskiej (skrzypce), walca Tiersena zaprezentowanego przez Mateusza Śliwińskiego (akordeon), a także utwór "Malaguena" na gitarę w czasie występu Tomasza Jasionka. Ponadto uczennice gimnazjum przygotowały utwór muzyczny z repertuaru Blue Cafe, który zaprezentowały w składzie: Sandra Brzęcka, Angelika Kita, Małgorzata Sierakowska, Aleksandra Smęda.

W przerwach między kolejnymi występami, pani Romana Więczaszek wchodziła w interakcje z uczniami, zadając pytania o to, czym jest poezja, po co nam poezja w dzisiejszym świecie. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Nagrodą w podjęciu dialogu, były publikacje brzeskich literatów.

Niejeden uczeń wyszedł bogatszy o książkę z tego listopadowego spotkania – dosłownie i w porzenośni - spotkania między wierszami...

 

Tekst i foto: Anna Nowacka