×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Zdrowego Śniadania w PSP w Lewinie Brzeskim

„Każdy chłopak i dziewczyna od śniadania dzień zaczyna”

 

         8 listopada  w Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Kopernika został zorganizowany „Dzień Zdrowego Śniadania”. Odbył się on w ramach programu „Szkoła z witaminą”. W akcji czynny udział wzięli wszyscy uczniowie klas  I – III pod opieką swoich wychowawczyń. Każda klasa doskonale przygotowała się to tego dnia. Były odpowiednie stroje, nakrycia głowy, a przede wszystkim na stołach gościły zdrowe produkty. Najmłodsi kucharze pokazywali swoje umiejętności kulinarne oraz poznawali nowe smaki. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w samodzielne wykonanie śniadania. Było pysznie, kolorowo i przede wszystkim bardzo zdrowo!
         Po przygotowaniu śniadania, klasy zasiadły do  stołu, aby wspólnie zjeść. Były pomysłowe zwierzątka na kanapkach, szczypiorkowe fryzurki, jogurty i soki owocowe. Wszystkim bardzo dopisywał apetyt, bo nie ma jak zrobione samodzielnie kanapki.
        To była świetna zabawa, dzięki której najmłodsi nauczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.
Wierzymy, że wspólne  działania dzieci, rodziców i nauczycieli przyczynią się do zmiany nawyków żywieniowych i zachęcą do spożywania śniadania zarówno w szkole jak i w domu. To najważniejsze danie dnia dostarczyło dzieciom sił do nauki i zabawy.

    Nauczycielki klas I-III serdecznie dziękują rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tego zdrowego posiłku.