×
Wyszukaj w serwisie
×

Uczniowie PSP w Łosiowie zaczynają dzień od śniadania

„Śniadanie Daje Moc” to ogólnopolski program edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe oraz podnoszący  świadomość dotyczącą roli śniadania w diecie dzieci.

PSP w Łosiowie  przyłączyła się do akcji obchodząc w dniu 8 listopada 2017r.  Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W klasach zorganizowane zostały wspólne śniadania.  Uczniowie przygotowali się do zadania sumiennie, na stołach pojawiło się wiele kolorowych kanapek, sałatek, świeże i suszone owoce, warzywa i nasiona.  Do tego zdrowa woda oraz soki.

Szkolna akcja to nie tylko pyszny i pełnowartościowy  posiłek. Nauczyciele wspólnie z dziećmi omawiali zasady zdrowego odżywania oraz zasady zachowania higieny podczas przygotowywania i spożywania posiłków. Uczniowie starszych klas dzielili się swoją wiedzą o wartościach odżywczych przygotowanych przez siebie posiłków.

Akcja, w którą angażujemy się corocznie,  i tym razem była udaną lekcją dbania o siebie i wielką frajdą dla uczniów. Miło jest bowiem w przyjaznym gronie, zasiąść do wspólnego posiłku. Nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.

A wszystko po to, by przekonać szkolną społeczność, że śniadanie może być smaczne i warto od niego zaczynać dzień, ponieważ dostarcza energii i poprawia koncentrację.

Tekst: Anna Jelenkowska

Zdjęcia: Teresa Rączka