Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Święto Niepodległości 2017

Święto Niepodległości w Łosiowie tradycyjnie już obchodzone jest w dwóch wymiarach. Rano w hali Szkoły Podstawowej na sportowo, rodzice wraz z dziećmi brali udział w meczach piłki nożnej i potyczkach rodzinnych.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe biało- czerwone smycze ufundowane przez Sołtysa i Radę Sołecką.
Po krótkim odpoczynku zebraliśmy się w Domu Kultury aby już w innym nieco poważniejszym nastroju przeżywać święto. Na scenie królowały biało-czerwone bukiety i kokardy a młodzież w galowych strojach z pięknymi kotylionami zapraszała na uroczystość.
Na początek wystąpiły przedszkolaki z obu łosiowskich przedszkoli, które swym żywiołowym występem już na początku rozruszały i wzruszyły publiczność (zwłaszcza mamy i babcie).
Następnie wystąpiła młodzież z II klasy Gimnazjum, której program przybliżył nam wiele faktów historycznych a także niósł przesłanie na przyszłość.
Kolejnym punktem programu był występ zespołu Łosiowianie, który już tradycyjnie uświetnia swym występem naszą akademię. W wykonaniu zespołu usłyszeliśmy wiązankę pieśni patriotycznych.
Po krótkiej przerwie przeznaczonej na degustację pysznych rogali nastąpiło rozstrzygnięcie wcześniej ogłoszonego konkursu na najpiękniej wykonany utwór patriotyczny. Eliminacje odbyły się w szkole i przedszkolu. Finalistów było 14 w różnych grupach wiekowych. Specjalnie powołane jury oceniło występy i przyznało nagrody ufundowane z Funduszu Sołeckiego. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie na poziomie eliminacji i finału otrzymały upominki.
Wystąpili również dorośli / 3 osoby /, którym specjalnie dziękuję za zaangażowanie, odwagą
i piękne występy.
Dziękuję mieszkańcom Łosiowa za liczne przybycie i aktywny udział w uroczystości i do zobaczenia przy następnych okazjach.
Opr. Małgorzata Wieczorek-Smolińska