×
Wyszukaj w serwisie
×

"Jadą, jadą misie..." do Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie.

 

         Wszystkie dzieci wiedzą, że 25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś. Z tej okazji Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie, pod opieką pani Aldony Idczak-Kulczyckiej i pani Joanny Chudy, zorganizował Misiowy Dzień w szkole. 

         Już przed godziną ósmą na korytarzach budynku zapachniało misiowymi ciasteczkami i babeczkami-każdy mógł skosztować  rozpływających sie w ustach domowych wypieków. Następnie SU zaprosił klasy I-IV, a potem także V, VI, VII i gimnazjum do wspólnej zabawy: misiowego tańca, konkursu wiedzy o misiach i niedźwiedziach oraz łapania wykałaczek kuchennymi rękawicami odwrotnie założonymi. Nie można świętować Dnia Misia  bez miodku, był zatem konkurs zlizywania miodu ze spodeczków. Ile było śmiechu i uciechy!         

         Jednak kulminacyjnym punktem dnia było ogłoszenie wyników konkursu   "Upieczony Miś", w ramach którego dzieci wraz z rodzicami piekły w domu ciasta-misie. Zadanie było bardzo trudne i czasochłonne, ale nasi uczniowie  nie zawiedli-misiowe wypieki były wspaniałe, co widać na załączonych zdjęciach. Komisja złożona z członków SU oraz nauczycieli miała trudny orzech do zgryzienia. Ostatecznie I miejsce zajął Michał Bilecki, II miejsce Nicola Grabowska, a III Emilia i Marcel Mazurowie. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody, po czym wyrazili zgodę, by ich dzieła zostały...skonsumowane!

         To był prawdziwy dzień Misia-Łakomczuszka!

 

 

Tekst: Aldona Idczak- Kulczycka