×
Wyszukaj w serwisie
×

Andrzejkowe wróżby czas zacząć...w Buszycach!

      Ostatni listopadowy weekend za nami, zatem Andrzej rozpoczął czas zabaw i wróżb.  Ulegając urokowi tradycyjnych spotkań w tym czasie, Stowarzyszenie "Buszyce na nowo" zorganizowało  24 listopada 2017 spotkanie dla dzieci.

     Nasi milusińscy byli zachwyceni  malowaniem twarzy, konkursami, zabawami, a przede wszystkim wróżbami andrzejkowymi. Ogromnym powodzeniem cieszyło się lanie wosku, a następnie "odczytywanie przepowiedni"  z cieni rzucanych na ścianę. Każde dziecko mogło także wyciągnąć los ze wskazaniem przyszłego zawodu, dowiedzieć sie co je czeka w przyszłości. Wszystkie wróżby młodzi Buszyczanie przyjmowali  z ciekawością i przymrużeniem oka. Dzieci czerpały ogromną radość z bycia razem nie tylko z kolegami i koleżankami, ale również z rodzicami, których spora część pojawiła się na sali świetlicy w Buszycach.

    Niewątpliwie, niezwykłą atmosferę tego spotkania podkreślały dekoracje sali wykonane przez członkinie Stowarzyszenia oraz poczęstunek przez nie przygotowany. Było to tym przyjemniejsze, że dwoje dzieci obchodziło w tych dniach urodziny, a ich bliscy przygotowali z tej okazji pyszny tort dla wszystkich uczestników zabawy.

     Ten wspaniały wieczór niewątpliwie pozostanie w pamięci  mieszkańców Buszyc na długo. Natomiast radosne uśmiechy na twarzach dzieci, bedą z pewnością  motywacją dla członków Stowarzyszenia "Buszyce na nowo" do dalszych, aktywnych działań na rzecz naszej miejscowości.

 

Test: Aldona Idczak-Kulczycka
Zdjęcia: Jolanta Chruń