×
Wyszukaj w serwisie
×

Niezwykły prezent od Świętego Mikołaja

    Tradycyjnie już, od kilku lat, uczniowie edukacji wczesnoszkolne PSP w Lewinie Brzeskim  otrzymują od Świętego Mikołaja niezwykły prezent. Tak było i w tym roku. Wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do  kina „Helios” do  Opola. I tak w kolejnych dniach od 1 do 6 grudnia  klasy wyjeżdżały do kina, by tam  obejrzeć piękną i wzruszającą bajkę pt. „Pierwsza gwiazdka”

    Jednym z głównych bohaterów jest mały i odważny osiołek o imieniu Bo, który tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody oraz gołębia. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma  innymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce stają się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o  narodzinach Jezusa i pierwszych Świętach Bożego Narodzenia.

    Bajka  wprowadziła  wszystkich nas w magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.  Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do Lewina Brzeskiego.

                                                                                                   Renata Filipecka