×
Wyszukaj w serwisie
×

„LUBIĘ LUDZI” - „DOBRO WRACA”

     Już niedługo będą Święta Bożego Narodzenia. Czas dzielenia się szczęściem, miłością i rodzinnym ciepłem. Ale czy dla każdego? Mikołaj nie zawsze pamięta o wszystkich dzieciach. I nie dlatego, że nie są one grzeczne. Już po raz trzeci uczniowie, rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Przedszkola w Łosiowie postanowili stać się pomocnikami Świętego Mikołaja i wziąć aktywny udział w ogólnopolskiej akcji ”Szlachetna Paczka”. Obie placówki wspólnie tworzyły „Szlachetną Paczkę”, która została przekazana  jednej ze strzelińskich  rodzin. 9 grudnia obdarowana rodzina nie mogła doczekać się wolontariuszy. W momencie ich przybycia w domu zapanowała radość i ekscytacja, szczególnie dzieciaków. Pani Ewa (samotna matka) była zaskoczona ilością paczek. Dwa samochody osobowe wypełnione po brzegi robiły ogromne wrażenie. Mama dzielnie pomagała wolontariuszom wnosić paczki do domu. Dzieci z twarzami przy szybie wypatrywały końca wypakowywania samochodów.                            
Kartony – 40 sztuk, ledwo zmieściły się w kuchni. Paulince najbardziej spodobały się paczki oklejone serduszkami, natychmiast zaczęła je rozpakowywać. Kamil nie wierzył, że to wszystko jest dla nich. Powiedział, że chyba przez najbliższe pół roku mama nie będzie go wysyłać do sklepu. Pani Ewa ucieszyła się, że w końcu będzie mogła wymienić te "stare puchowe poduszki na lepszy model". Po około dwóch godzinach rodzinie udało się dotrzeć do najważniejszego pudełka. Kartonu w którym znajdowały się ich wymarzone prezenty, przeznaczone tylko dla nich. Dziewczynka z ogromną radością przytulała do serduszka nowe lalki. Żadnemu z wolontariuszy nie pozwoliła ich dotknąć, w obawie żeby nikt ich nie zniszczył. Natomiast Kamil od razu poinformował swoich kolegów o nowej grze jaką otrzymał i umawiał się z nimi na rozgrywki.

Pani Ewa była wzruszona przekazanymi upominkami. Dzięki otrzymanej paczce nie musi się już martwić przez najbliższy czas o podstawowe produkty żywnościowe, chemię i artykuły szkolne. Może zaoszczędzone fundusze przeznaczyć na inne ważne cele.

Zarówno Szkoła Podstawowa jak i Przedszkole w Łosiowie otrzymało specjalne podziękowania dla darczyńców od głównych organizatorów akcji „Szlachetna Paczka”. Strzelińscy wolontariusze nie mogli uwierzyć, że w tak małej miejscowości można zorganizować tak wspaniałą akcję i przygotować tak piękną paczkę. Postanowili specjalnie od siebie napisać kilka słów:

„Bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie w pomoc strzelińskiej paczkowej rodzinie wszystkim przedszkolakom, uczniom, rodzicom i nauczycielom. Będę miło wspominać wasze placówki w Łosiowie. Stanęliście na wysokości zadania. Nie spodziewaliśmy się paczki z innego województwa. Dziękujemy, że wybraliście jedną z naszych rodzin. Realizacja wszystkich potrzeb rodziny, nawet tych najdrobniejszych była powodem wzruszeń i radości. Śmiało możemy powiedzieć, że paczki od Was były najpiękniejsze                               w magazynie. To wspaniałe, że aż tyle ludzi zaangażowało się w stworzenie paczki w sumie dla obcych osób. Dziękujemy zarówno tym najmłodszym za dojrzałą postawę jak i nauczycielom za poświęcenie nie tylko funduszy, ale przede wszystkim własnego czasu. Życzymy Wam cudownych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i pamiętajcie, że dobro wraca.”

 

 
 

Główny koordynator akcji w Łosiowie pani Karina Gwardyńska skomentowała finał akcji w następujących słowach:

 „ Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej Paczce sprawiliśmy, że ta rodzina poczuła się dla  kogoś ważna. Łosiowianie  po raz kolejny otworzyli swoje serca na potrzeby innych. Dzięki wspólnej współpracy obu placówek, obu dyrektorów: pani Beaty Hargot i Anny Sawickiej udało się stanąć na wysokości zadania i stworzyć przepiękną paczkę, która była spełnieniem marzeń obdarowanej rodziny”. Specjalne podziękowania należą się również pani Iwonie Kasztelan i Teresie Rączce, bez pomocy których to przedsięwzięcie nie udało by się  ”.