×
Wyszukaj w serwisie
×

" Buszyce na nowo" witają Nowy Rok

Czas szybko mija... Już 2017 rok przeszedł do historii, a Nowy Rok 2018 rozpoczął swe panowanie. Tę magiczną Sylwestrową noc członkowie stowarzyszenia " Buszyce na nowo" postanowili spędzić razem. Wspólnie zorganizowali zabawę dla prawie 40 osób! Pieczołowicie wysprzątali i udekorowali salę świetlicy w Buszycach. Odświętnie  i pomysłowo nakryli do stołów, panie zakręciły się w kuchniach, by przygotować ciepły posiłek, panowie zajęli się oświetleniem i sprzętem muzycznym. Również dzieci zostały zaproszone na Sylwestrowy wieczór, by spędzić go ze swymi rodzicami na sali naszej świetlicy ( jednak nieliczne z nich dotrwały do granicznej godziny 00.00). Gdy północ nadeszła uczestnicy zabawy złożyli sobie życzenia z ufnością patrząc w przyszłość. Jednak, jak to bywa w takich  chwilach, cofnęliśmy się pamięcią wstecz, by  powspominać naszą tegoroczną działalność.

            Niedawno, na początku grudnia , panie ze stowarzyszenia postanowiły ujawnić swoje zdolności podczas Kiermaszu Świątecznego w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim. A było się czym pochwalić! Wśród naszych mieszkanek są prawdziwe artystki: potrafią przepięknie układać stroiki, świetnie wyplatają cudeńka z papierowej wikliny, dziergają szydełkiem gwiazdeczki na choinki. Część z tych prac wykorzystano podczas dekoracji naszego kościoła.

            Cofając się pamięcią wstecz przypomnieliśmy sobie o Andrzejkach jakie zorganizowaliśmy dla naszych milusińskich. Czego tam nie było! Gry, zabawy, malowanie twarzy, przeróżne wróżby i oczywiście "gwóźdź programu"- lanie wosku i odczytywanie "swego przeznaczenia" z cieni rzucanych na ścianę! Co za wspaniały czas-wystarczyło spojrzeć na twarze naszych dzieci, aby przekonać się jak wielką radość im sprawiliśmy! A  tutaj jeszcze niespodzianka-dwoje uczestników zabawy miało urodziny, więc babcia jednego z nich upiekła pyszny tort dla wszystkich! Jak miło i smakowicie spędziliśmy czas!

Tak, tak, to był ciekawy rok.....

Mając nadzieję, że Nowy 2018 Rok będzie dla nas równie łaskawy, doda nam energii do działania, zjednoczy wszystkich: i tych którzy do Stowarzyszenia należą i tych którzy   "jedynie w Buszycach mieszkają", składamy zarówno władzom naszej gminy, jak i jej mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia

DO SIEGO ROKU!


Tekst: Aldona Idczak-Kulczycka