×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkanie informacyjne OWES

Szanowni Państwo,

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla organizacji pozarządowych (NGO), Warsztatów Terapii Zajęciowej, LGD, grup nieformalnych i innych osób zainteresowanych pozyskaniem dotacji na działalność podmiotów ekonomii społecznej.

 

Spotkanie odbędzie się w siedzibie stowarzyszenia "Brzesk-Oławska Wieś Historyczna", Krzyżowice 72, w dniu 30.01 (wtorek) o godzinie 16.00.

 

Od roku 2017 dotacje można otrzymać nie tylko na utworzenie spółdzielni socjalnych, ale także na fundacje, stowarzyszenia, spółki non-profit, które będą chciały podjąć działalność gospodarczą w sektorze społecznym.

 

Jako Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (OWES) subregionu północnego, jesteśmy nie tylko operatorem dotacji, ale także służymy nieodpłatnym wsparciem na etapie tworzenia i prowadzenia działalności społeczno-ekonomicznej.

 

Spotkanie prowadzone jest przez Animatorki OWES Byczyna, które opowiadają nie tylko o dotacjach i wsparciu merytorycznym, ale także ciekawych przykładach działających podmiotów ekonomii społecznej, o problemach jakie rozwiązują w lokalnych społecznościach czy o kluczowych sferach rozwoju województwa opolskiego. Poruszamy tematykę rolnictwa społecznego, energetyki obywatelskiej, mikroretencji, turystyki społecznej i innych ciekawych i innowacyjnych pomysłów na działalność.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jako OWES zapewniamy poczęstunek i materiały. Uczestnicy we własnym zakresie i na własny koszt zapewniają dojazd na miejsce spotkania. Możliwy jest udział więcej niż jednej osoby z danej organizacji.

Proszę o potwierdzenie obecności na adres:

lub pod numerem telefonu 662 053 985.