×
Wyszukaj w serwisie
×

Biesiada Noworoczna w Przeczy

Późnym popołudniem 16 stycznia 2018 r. w miejscowości Przecza, odbyła się Biesiada Noworoczna, podsumowująca warsztaty bożonarodzeniowe organizowane przez Stowarzyszenie „Szerokie horyzonty”, działające w Przeczy od sierpnia 2016 r., w ramach projektu grantowego pn.: „Bez tradycji nie ma nas”.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur  Kotara , Radny Powiatu Brzeskiego Pan Adam Dziasek, Radni Rady Miejskiej, Zespół wokalno-teatralny „Sami Swoi” z Lewina Brzeskiego na czele z Panem Zbigniewem Gąsiorowskim, Sołtys Przeczy wraz z Radą Sołecką, seniorzy, dzieci i młodzież.

Pani Joanna Dziasek - Prezes Stowarzyszenia – jako pierwsza zabrała głos, witając przybyłych i dziękując za przyjęcie zaproszenia, z kolei Radny Stefan Kachel pogratulował Pani Dziasek tak prężnie działającego Stowarzyszenia oraz organizacji tejże uroczystości. Przekazano głos Burmistrzowi Lewina Brzeskiego, który złożył wszystkim przybyłym na uroczystość życzenia noworoczne, wspomniał o najnowszej inwestycji w Przeczy, jaką jest siłownia zewnętrzna i podkreślił fakt, iż Stowarzyszenie sprawnie przeprowadziło realizację tegoż projektu.

Po życzeniach i podziękowaniach rozpoczął się występ Zespołu „Sami Swoi”, śpiewano kolędy oraz inne dobrze znane wszystkim piosenki. Oklaski i bisy potwierdziły dobry nastrój panujący podczas Biesiady wśród wszystkich zebranych. Poniżej galeria zdjęć w wykonaniu członka Rady Sołeckiej Pana Włodzimierza Szwajcowskiego.