×
Wyszukaj w serwisie
×

Dzień Babci i Dziadka w Strzelnikach

W niedzielne popołudnie 21 stycznia w sali wiejskiej w Strzelnikach obchodzona była wielka uroczystość – Dzień Babci i Dziadka. Seniorzy zaproszeni zostali na słodki poczęstunek oraz przedstawienie słowno – muzyczne wykonane przez dzieci. Organizatorami spotkania był sołtys Strzelnik Pan Krzysztof Krzyżanowski oraz Biblioteka Publiczna w Strzelnikach.

 

Miłym początkiem było przywitanie gości śpiewem i życzeniami stu lat zdrowia oraz tortem, który na tę wyjątkową okazję upiekła Pani Marzena Stokłosa.

 

Dzieci ślicznie wyrecytowały znane wiersze - życzenia dla najukochańszych babć i dziadków. Śpiewały również piosenki: Kiedy babcia była mała, Moja babcia i mój dziadek, Babciu droga babciu, oraz przebrane za urocze babcie tańczyły do piosenki Babuszki staruszki.

 

Za wielką pomoc w przygotowaniu dzieci do występu bardzo dziękujemy Pani Marcie Boreckiej oraz pozostałym rodzicom, którzy wspierali swoje dzieci w czasie występu.

 

Wszyscy seniorzy dostali od najmłodszych pamiątkowe laurki przygotowane wcześniej w bibliotece.

 

Na koniec zgromadzeni na uroczystości goście obejrzeli ciekawą prezentację przygotowaną przez sołtysa ukazującą zdjęcia Strzelnik z czasów młodości obecnych babć i dziadków.

 

Serdecznie dziękujemy za piękny występ dzieciom:

 

Wiktorii Boreckiej, Amelii Boreckiej, Adzie Honorowicz, Julii Morozińskiej,

Antkowi Morozińskiemu, Martynie Stokłosa, Nikoli Stokłosa, Julii Surówka, Basi Śpiewak, Magdzie Zalewskiej oraz Oliwce Zalewskiej.

 

Dziękujemy również wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości,

w szczególności:

 

Pani Marcie Boreckiej, Pani Jolancie Czajkowskiej, Pani Kamili Dziembowskiej,

Pani Halinie Kiełbasa, Pani Wioletcie Morozińskiej, Pani Marzenie Stokłosa,

Pani Renacie Zalewskiej, Pani Elżbiecie Zdobylak, Panu Piotrowi Stokłosa.

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl