×
Wyszukaj w serwisie
×

DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ KOBIET, NIECH KAŻDY SIĘ DOWIE...

 

            Zgodnie z tymi słowami dziecięcej piosenki niech każdy się dowie, że 10 marca 2018 , Stowarzyszenie "Buszyce na nowo" zorganizowało "Dzień Kobiet". Tego dnia wszystkie chętne Panie  z naszej miejscowości, zostały imiennie zaproszone na spotkanie z okazji ich Święta. W ciepłej  atmosferze, przy kawie, cieście i posiłku, mieszkanki Buszyc rozmawiały, żartowały i miło spędzały sobotnie popołudnie.  Spotkanie było wyjątkowe, gdyż towarzyszył im pokaz -instruktaż wizażystki- pani Sandry Gabruk-Hodowany oraz "magiczny" występ  księdza wikariusza tutejszej parafii Tomasza Bӓckera.

            Pani Sandra przybyła z ogromnym ekwipunkiem, gotowa malować, pudrować, tuszować lub uwydatniać, jednym słowem upiększać  ochotniczki, a jednocześnie zdradzać niektóre sekrety swojej profesji. Wszystkie byłyśmy zdumione efektem pracy pani Sandry, gdy , po godzinie walki z pędzlami, gąbkami, pomadkami i innymi specyfikami  zobaczyłyśmy wieczorowy makijaż jednej z nas. Kolejny zachwyt wywołał makijaż dzienny innej z Pań.  Wykonując swą pracę Pani wizażystka jednocześnie tłumaczyła, pokazywała i doradzała wszystkim, co zrobić, aby kosmetyki pomogły wydobyć piękno każdej kobiety.

            Z kolei ksiądz, wraz ze swymi pomocnikami, przeniósł nas w świat "magii", a raczej sprytu i zręczności. Z zaciekawieniem oglądałyśmy pokaz odszukiwania kart, "znikających" chusteczek czy mnożących się butelek. Jednak największe zainteresowanie wzbudziło "zaczarowane" pudełeczko z banknotem 100 złotowym. Ponoć nikt, bez odpowiedniego zaklęcia, go nie otworzy... Ale nie u nas! Nasze Panie okazały się bardzo sprytne, pomysłowe i szybko rozwikłały tajemnicę! 

            Sobotni wieczór upłynął mam bardzo szybko pod znakiem uśmiechu, integracji, słodkości i kwiatów. Szczególne podziękowania należą nie tylko występującym, ale przede wszystkim  zarządowi Stowarzyszenia i tym, którzy przyczynili się do tej imprezy.  Miło wiedzieć, że w tak małej miejscowości rodzą sie inicjatywy mające na celu jednoczenie i zacieśnianie więzów międzyludzkich. Miejmy nadzieję, że nasze aktywistki  szybko zregenerują siły i wkrótce zaprezentują nam nowe pomysły.

 

 

Tekst :Aldona Idczak-Kulczycka