×
Wyszukaj w serwisie
×

Moje pasje- spotkanie z muzyką i tańcem w klasie 4a w PSP w Łosiowie

 

W środę 14 marca 2018r. uczniowie klasy 4a w PSP w Łosiowie już po raz trzeci mieli okazję zaprezentować swoje  pasje w ramach klasowego projektu  pt. „Jak spędzam wolny czas? ”.

Wbrew obiegowej opinii, dzieci poświęcają swój czas, wolny od nauki, nie tylko na gry komputerowe i surfowanie w Internecie. Niezbitym na to dowodem była kolejna godzina wychowawcza, podczas której uczniowie prezentowali swoje zainteresowania.

Spotkanie rozpoczęło się od występu muzycznego w wykonaniu Mai Biłyk, która zagrała na saksofonie. Dziewczynka swoje zainteresowania realizuje od czterech lat, a  warsztat kształci i rozwija w Szkole Muzycznej w Brzegu. Maja nie tylko  przedstawiła nam swoje artystyczne uzdolnienia. Opowiedziała  również wiele ciekawostek o instrumencie.  Mówiła o swoich sukcesach, obowiązkach i ciężkiej pracy jaką jest ćwiczenie gry.

W drugiej części lekcji  swoje umiejętności zademonstrowała Sandra Skrzydlewska. Tańce nowoczesne, do których sama ułożyła choreografię, dostarczyły wielu emocji.  Sandra z  pasją opowiadała o tym, jak zaczęła się jej przygoda z tańcem i jak rozwija swoje hobby.

Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w przygotowanych przez koleżanki prezentacjach. Zadawali wiele pytań, a występy nagrodzili brawami.

Cykl godzin wychowawczych z chętnymi osobami chcącymi zaprezentować swoje zainteresowania będzie kontynuowany.

 „Podążaj za swoją pasją, a sukces wkrótce zacznie podążać za Tobą”. (Terri Guillements).

Anna Jelenkowska