×
Wyszukaj w serwisie
×

Zmierzmy to sami Labdisc

W ramach projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki” uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim otrzymali cyfrowe laboratorium doświadczalne mieszczące się w dysku o niewielkich rozmiarach z wbudowanymi czujnikami – Labdisc służce do wykonywania różnych eksperymentów. Wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów bezpośrednio na wyświetlaczu dysku,
a także przy użyciu oprogramowania GlobiLab na komputerze. Oprogramowanie umożliwia wyświetlanie pomiarów w postaci wykresów, tabel oraz cyfrowych mierników. Labdisc wyposażony jest w GPS, dzięki któremu można je nanosić na Mapy Google.

Uczniowie naszej szkoły są otwarci na nowe technologie, pierwsze pomiary zostały wykonane w obu budynkach szkoły przez uczniów z klasy 4C - Oliwię Włosek, Wiktorię Cul i Konrada Stelmaszka (budynek przy ul Kościuszki 61) oraz z klasy 7C – Idę Boczkowską, Aleksandrę Taratutę i Katarzynę Włodek (budynek przy ul. Zamkowej 3). W czasie przerw, przed i po lekcjach zmierzyli w szkole poziom hałasu, jasność światła oraz temperaturę powietrza i wody. Ponadto sprawdzili położenie geograficzne szkoły i nagrali wykresy swojego głosu. Dysk pomiarowy otrzymał imię - „Labuś”. Wyniki ich pracy zostały zgłoszone do konkursu.

Pomiarów uczniowie dokonywali pod opieką pani Agnieszki Adamskiej.

 

 

Agnieszka Adamska