×
Wyszukaj w serwisie
×

WIOSENNY DZIEŃ KOLORÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ W LEWINIE BRZESKIM

Wiosna, wiosna, wiosna… ach to TY!

 

21 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim obchodziliśmy Dzień Samorządności połączony z obchodami pierwszego dnia wiosny. Wiosenny Dzień Kolorów uczciliśmy, przebierając się na różowo, zielono, fioletowo, żółto, niebiesko… Ach! tym razem było naprawdę kolorowo! Tuż po czwartej lekcji pan Dyrektor Zdzisław Biernacki, życząc udanej zabawy, przekazał społeczności uczniowskiej na kilka godzin symboliczny klucz władzy. I się zaczęło…

 

Na początku tradycyjnie przyznaliśmy Oskary nauczycielom i uczniom, którzy w ciągu ostatnich miesięcy przykuli naszą uwagę i wyróżnili się czymś szczególnym.

Corocznego Oskara przyznaliśmy pani Dyrektor Zuzannie Gwarys za „ciętą ripostę, dzięki której uciszyła i zapewne jeszcze uciszy wielu gagatków oraz donośny i ciepły głos, dodający barwy każdej, nawet burzliwej dyskusji”.

Statuetkę Oskara otrzymał również Pan Dyrektor Zdzisław Biernacki w kategorii Pojawia się i znika„za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków i niezliczone dzienne pokonywanie odcinka między Zamkową 3 a Kościuszki 61”.

Kolejnym uhonorowanym belfrem została pani Gabriela Eisele – „za otwartość i chęć rozmowy na każdy temat, a także wyrozumiałość i umiejętność uczenia poprzez żarty”.

W kuluarach, już po emocjonujących występach, uczniowie wręczyli również zaszczytny tytuł opiekunce SU pani Ewie Tabian-Kani za „pomocną rękę, wyrozumiałość, sprawiedliwe traktowanie oraz stanowczość”.

Ostatnie dwa Oskary trafiły w ręce dobrze zapowiadających się youtuberów – „za ponad 1000 wyświetleń w niespełna 10 dni i expressowe 100 subskrybcji”. Zwycięzcą tej kategorii został duet o nazwie TriO; Kacper Garncarz i Tomasz Mikrut.

Należy wspomnieć, że statuetki w tym roku bardzo starannie i profesjonalnie wykonał Wojciech Pietruszka, uczeń klasy III b.

Po oficjalnej gali wręczenia statuetek tanecznym już krokiem rozpoczęliśmy wspaniałą, wspólną zabawę. Pierwsza konkurencja-„Taneczne Boogie-Woogie” wprawiła wszystkich w wyśmienity nastrój. Pojedynki poszczególnych klas były zacięte.

Jury w składzie; panie: Sylwia Głaz, Urszula Kowalska, Krystyna Pańpuch, Ewa Sierakowska oceniały choreograficzne umiejętności uczennic i uczniów. Należy nadmienić, iż jury zażądało od organizatorów dogrywki, nie mogąc się zdecydować, który zespół był „lepszy”. Podziwialiśmy układy taneczne do utworów: Macarena, Kaczuchy, Chocolate, Polonez czy Waka-Waka. Ostatecznie jury ogłosiło werdykt:

I miejsce – klasy III a, III b

II miejsce – klasa II a

III miejsce – klasa VII a

Następnie nadszedł czas na zmagania z konkurencją „Złączeni kartką”. Nazwa zabawy była równie fascynująca, jak technika i strategia poprawnego wykonania zadania poszczególnych klas. Uczestnicy, stojąc bardzo blisko siebie w rzędzie, stykali się ramionami. Natomiast między ramionami umieszczone mieli kartki papieru. Podstawowa zasada była taka, że podczas wykonywania kolejnych zadań, kartki nie mogły zostać upuszczone. Drużyny składające się z sześciu osób wykonywały przysiady, podskoki, kroki w lewo, w prawo… cóż za akrobacje miały miejsce na sali gimnastycznej !

Nauczycielki – panie: Agnieszka Adamska, Renata Bartnicka, Joanna Górska i Anna Szyłko oceniły najbardziej precyzyjnie wykonane zadanie i nagrodziły zwycięskie drużyny:

I miejsce – klasa II a

II miejsce – klasa II b

III miejsce – klasa VII c

 

Ostatnia konkurencja to „Co nam zaśpiewasz?” Konkurs przygotował i poprowadził pan Przemysław Ślęzak. Uczniowie w sześcioosobowych drużynach zdobywali punkty, podając kolejno - adekwatnie do wcześniej wylosowanej kategorii - tytuł piosenki, pisząc fragment tekstu i ostatecznie śpiewając jej refren. Byliśmy pod wielkim wrażeniem umiejętności wokalnych uczniów i tak dobrej znajomości tekstów polskich piosenek. Ostatecznie w tej konkurencji zwyciężyli:

I miejsce – klasa II b

II miejsce – klasa III a, III b

III miejsce – klasa VII b

Od śpiewu do tańca już blisko…, a więc na finał belgijka – rytmiczny i żwawy taniec. Każdy, nawet ten, kto zazwyczaj nie czuje się swobodnie na parkiecie, tutaj dał sobie świetnie radę.

 

Całą uroczystość poprowadzili: Małgorzata Łazowska, uczennica klasy VI b oraz Kacper Garncarz, uczeń klasy II a. Wspaniała dykcja i obycie z mikrofonem były dodatkowym atutem.

Po pełnych emocji i zdrowej rywalizacji konkursach rozegraliśmy towarzyski mecz piłki koszykowej. Rozgrywki zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: panie Renata Bartnicka, Teresa Wargin i pan Roman Gołębiowski. Uczniowie, przestrzegając zasady fair-play, grali w drużynach mieszanych - dziewczęta z chłopcami. Podczas rozgrywek najbardziej skuteczni technicznie okazali się uczniowie II klas oddziałów gimnazjalnych. Gratulujemy!

I w końcu nadszedł punkt kulminacyjny – pożegnanie zimowej, nieco smurfnej w tym roku EKO-Marzanny.

Serdeczne słowa podziękowania kieruję do pana Przemysława Ślęzaka za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu „Co nam zaśpiewasz?” oraz klasy III b za wykonanie Marzanny. Dodatkowe podziękowania i słowa uznania kieruję do wszystkich uczennic i uczniów, którzy tak wspaniale i aktywnie brali udział we wszystkich grach i zabawach, które przygotowaliśmy. Wasze zaangażowanie, uśmiech, wspólna zabawa, integracja są motywacją do organizowania kolejnych równie dobrych i jeszcze lepszych eventów.

 

 

Zdjęcia: Dominika Rutowicz, uczennica klasy II a i pani Agnieszka Adamska

Gazetka „Spójrz! Idzie Wiosna”: pani Monika Małota

 

 

Ewa Tabian-Kania