×
Wyszukaj w serwisie
×

ŚNIADANIE WIELKANOCNE W ŚWIETLICY TERAPEUTYCZNEJ

 

     Z każdymi świętami związane są jakieś zwyczaje. Niektóre z nich kultywujemy wszyscy, inne – są obchodzone tylko w niektórych domach, czy społecznościach.                      

     W Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim mamy również swoje tradycje. Co roku siadamy do wspólnego stołu wielkanocnego, który jednoczy pracowników, zaproszonych gości oraz tych najważniejszych czyli dzieci i młodzież.

     29 marca 2018 roku (czwartek) w Świetlicy odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne, na którym swoją obecnością zaszczycili nas:  Burmistrz Lewina Brzeskiego – Pan Artur Kotara, Zastępca Burmistrza – Pan Dariusz Struski, Przewodniczący Rady Miasta – Pan Waldemar Włodek oraz ksiądz Tomasz Backer.

     Na świątecznym stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne potrawy – żurek, jajka, biała kiełbasa, wędliny, sałatki, babki oraz inne słodkości. Śniadanie, jak zawsze,  przygotowali pracownicy Świetlicy Terapeutycznej. Szykując to spotkanie, chcemy pokazać dzieciom przede wszystkim to, jak bardzo są dla nas ważne. Bez dzieci nie byłoby przecież naszej Świetlicy! Jest to również okazja do tego, by spędzić ten czas inaczej niż codziennie, bez pośpiechu, z nutą refleksji i spokoju.

     Uroczystość rozpoczęły życzenia świąteczne płynące z ust gości oraz Dyrektora Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim – Pani Renaty Pietruńko. Później ksiądz Tomasz pobłogosławił pokarmy na stołach i modlitwą wprowadził nas w typowo świąteczny nastrój. Przyszedł czas na degustację wszystkich pyszności, rozmowę i integrację ze sobą.

     Pan Burmistrz przyszedł do nas z prezentem od zajączka – cukierkami dla wszystkich dzieci. My również przygotowaliśmy upominki dla naszych gości. Dzień wcześniej dzieci upiekły dla nich, pod czujnym okiem Pani Irenki, czekoladowe babeczki.

     W Świetlicy przedświąteczne przygotowania to nie tylko pieczenie                                 i szykowanie potraw, ale również wykonywanie wielkanocnych prac plastyczno – manualnych, dekorowanie ścian, itd. Dzieci malują, wycinają i sklejają baranki, zajączki, kurczaczki i jajeczka, którymi ozdabiamy naszą Świetlicę. Wykorzystujemy przy tym różne techniki i rozmaite materiały, również wytłaczanki na jajka, watę czy papierowe talerzyki. W ten sposób rozbudzamy dziecięcą fantazję i kreatywność, która jest  - jak widać po wykonywanych pracach - bezgraniczna.

     Dziękujemy wszystkim naszym dzieciom za to, że z nami są oraz tym, którzy przybyli na uroczyste śniadanie w Świetlicy. Bez ludzi nic przecież by się nie udało!!!

 

Bronisława Nazarko