×
Wyszukaj w serwisie
×

BIEGANIE TO STAN UMYSŁU

 

28 marca rozpoczęła się I edycja Akademii Biegania zorganizowana przez grupę Lewin Biega wraz z Łukasz Wesołowski Reha Vita fizjoterapia i Kacper Karczmar Jolaos GYM. Patronat nad całym projektem objął Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara.

Ogromne zainteresowanie Akademią sprawiło, że miejsca na liście uczestników zapełniły się w ciągu 3 tygodni. Wśród zapisanych 70 osób znaleźli się mieszkańcy naszej gminy, jak i gminy Dąbrowa Niemodlińska, Olszanka czy Brzegu.

Formuła zajęć została tak stworzona, aby część praktyczna była atrakcyjna dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem, jak i doświadczonych biegaczy.

Na spotkaniu organizacyjnym, które odbyło się w Sali Kolumnowej Szkoły Podstawowej w Lewinie Brzeskim, zostały poruszone najistotniejsze tematy związane z realizacją całego projektu.

Dzięki możliwości korzystania z gminnych obiektów sportowych, uczestnicy Akademii Biegania, pod okiem trenera personalnego, fizjoterapeuty oraz doświadczonych biegaczy, będą mogli realizować wspólną pasję oraz poczuć na sobie „stan umysłu”, który osiągamy dzięki bieganiu.