×
Wyszukaj w serwisie
×

ZBIÓRKA WIELKOGABARYTÓW - Ważne informacje

 

Na terenie Gminy Lewin Brzeski trwa zbiórka odpadów wielkogabarytowych. W związku z licznymi pytaniami mieszkańców o rodzaje odpadów, jakie można wystawić podczas trwającej zbiórki przypominamy, że odpady wielkogabarytowe to odpady komunalne powstające w domach, które ze względu na rozmiar i wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach/kontenerach na odpady.

Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy:

Meble, stoły, krzesła, łóżka, sofy, fotele, dywany, materace, duże zabawki dziecięce, wózki dziecięce, zużyty sprzęt elektroniczny dużych rozmiarów (np. lodówki, zamrażarki, telewizory itp.), opony z samochodów osobowych

Do odpadów wielkogabarytowych nie zaliczamy:

Części budowlanych i sanitarnych (armatury takiej jak: wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki), okna, drzwi, płoty, grzejniki, płytki, części samochodowe (np. zderzaki, fotele i inne), opony ciągnikowe, odpady remontowe (np. farby i opakowania po farbach itp).

Przypominamy, że w każdy wtorek i czwartek od godziny 13: 00 do 17: 00 na ul. Fabrycznej w Lewinie Brzeskim jest czynny Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie można oddać problematyczne odpady takie jak: odpady ulegające biodegradacji, odpady zielone, papier i tektura, szkło, opakowania szklane, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metale, meble i inne odpady wielkogabarytowe; zużyte baterie przenośne i akumulatory przenośne, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny; odpady niebezpieczne (w tym chemikalia), przeterminowane leki, zużyte opony (wyłącznie z pojazdów osobowych), odpady budowlane i rozbiórkowe (pochodzące z prowadzenia drobnych prac remontowych nie wymagających pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia zamiaru budowy lub wykonania zamiaru budowy lub wykonania robót).

Kontakt w sprawie zbiórki odpadów wielkogabarytowych: 77 424 66 39