×
Wyszukaj w serwisie
×

Przedszkolaki w Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim

 

Biblioteka to miejsce, gdzie każdy mały człowiek może zaspokoić swoją ciekawość i poszerzyć wiedzę. Dzieci uczęszczające do przedszkoli publicznych w Lewinie Brzeskim chętnie uczestniczyły w kolejnej kwietniowej  turze zajęć bibliotecznych, pokazując tym samym, że nie różnią się chęcią poznawania świata od swoich rówieśników, również tych mieszkających w książkach, takich jak Fenek, Basia i Necio.

 

Starszaki przypominały sobie z Neciem, co to jest Internet oraz jakie korzyści i zagrożenia on ze sobą niesie. Główną część zajęć stanowiła jednak nauka obsługi klawiatury komputerowej, która była przy okazji rodzajem treningu w głoskowaniu i składaniu literek w słowa. Opowiadanie wprowadzające uświadomiło dzieciom, że najlepszym źródłem wszelkiej wiedzy, również tej o Internecie, są książki.

 

Młodsi koledzy podopiecznych Necia uczyli się razem z Basią odpędzać złe emocje. Dzieci naszkicowały, jak wyobrażają sobie stworka zwanego Złością, po czym wrzuciły portrety nieproszonych gości do „worka złości", by już nigdy stamtąd się nie wydostali. A ponieważ nie zawsze da się złość wrzucić do worka, dzieci poznały kilka innych sposobów na jej redukowanie, np. uprawianie sportu, zgniatanie gazety, czy medytowanie.

 

Najmłodsi goście biblioteki kontynuowali razem z Fenkiem odkrywanie kolorowych pór roku. Tym razem do kącika dla dzieci zawitała wiosna. Dzieci między innymi pomagały rodzicom Fenka w przygotowaniu ogródka na przyjście wiosny, poznając przy tym nazwy różnych narzędzi ogrodowych. Pomagały również delikatnym przebiśniegom wychylić białe główki ponad śnieżną kołderkę, a na zakończenie poznawały nazwy innych wiosennych kwiatów rozwiązując wiosenne zagadki.

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl