×
Wyszukaj w serwisie
×

PSP w Lewinie Brzeskim na Festiwalu Eksperymentów i Doświadczeń

17 kwietnia 2018 r. 91 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika
w Lewinie Brzeskim zostało zaproszonych na Festiwal Eksperymentów i Doświadczeń w ramach projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”. Festiwal odbywał się  w centrum Wystawienniczo -Kongresowym w Opolu. Po przyjeździe czekały na nas pomarańczowe czapeczki, które służyły  do szybkiej identyfikacji naszej grupy. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od Świata Wirtualnego,  gdzie mieliśmy okazję przetestować najnowszy sprzęt generujący trójwymiarowe obrazy tuż przed naszymi oczami,  przenosząc nas w  podwodny świat,  na kolejkę górską oraz inne obrazy sztucznej rzeczywistości stworzone dzięki technologii VIRTUAL REALITY.

Kolejnym przystankiem był Świat Energii, gdzie poznaliśmy tajemnice energii odnawialnej, wykonując doświadczenia produkcji energii z wody, słońca, wiatru. Poznaliśmy też produkty,
z których można wytworzyć biomasę.

Trzecim punktem był Świat Robotów, gdzie nawiązaliśmy bardzo bliski kontakt z najnowszymi robotami humanoidalnymi tańcząc, rozmawiając czy też wykonując sobie selfi.

Świat Kreatywny to kolejny przystanek, który zamienił naszych uczniów w konstruktorów. Każdy zbudował swojego pierwszego robota, wykorzystując rzeczy codziennego użytku. Następnie stali się projektantami koszulek z symbolami energii z użyciem pisaków fluoroscencyjnych,  prezentując swoje talenty plastyczne i kreatywność.

Festiwal był podsumowaniem działań i konkursów w ramach projektu. Ośmiu naszych uczniów: Kacper Kędzior, Wiktoria Cul, Oliwia Włosek, Konrad Stelmaszek, Ida Boczkowska, Aleksandra Taratuta, Katarzyna Włodek, Martyna Pilipczuk  odebrało nagrody.

Ostatnim punktem był pokaz artystyczny zespołów tanecznych uczniów oraz wspaniałe widowisko multimedialno – laserowe.

Festiwal dostarczył niezapomnianych wrażeń, zachęcając uczniów do dalszej aktywności doświadczalnej i  kreatywnej.

Agnieszka Adamska