×
Wyszukaj w serwisie
×

„Tomasz, ach Tomasz, skąd Ty to masz?”Nasz utalentowany Tomasz Mikrut z klasy 3BG od kilku lat uświetnia szkolne imprezy, przedstawienia i wszelkie miłe oraz ważne okazje. Podziwiamy Jego talent muzyczny, ale też konsekwentne dążenie do coraz wyższej klasy umiejętności gry na gitarze. Na początku nauki  w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Lewinie Brzeskim Tomek zapytany o plany na dorosłe życie, odpowiedział bez namysłu, że kiedyś w przyszłości będzie znanym muzykiem i kompozytorem. Determinacja, talent, praca i jeszcze raz praca a także wielkie poświęcenie Rodziców zaowocowały pierwszymi sukcesami, po których przyszły następne.

Ostatnio Tomek wziął udział w konkursie gitarowym Wadowice 2018 i … wygarnął główną wygraną, czyli zajął I miejsce, pokonując w Swojej kategorii 29 przeciwników! Bardzo nas to cieszy, bo rozwijanie talentów, pielęgnowanie pasji i zainteresowań, to najlepsza droga do spełnienia marzeń i pełnej samorealizacji.

Pan Mikrut wkrótce skończy naukę w lewińskim Gimnazjum i powędruje dalej. Chociaż będzie nam Go brakowało, życzymy Mu pomyślnych wiatrów w pokonywaniu kolejnych etapów kariery artystycznej. Mamy przecież jeszcze dwie „perełki”, a to Martynę Sierakowską, dziewczynę wszechstronnie artystycznie utalentowaną. Świetna interpretatorka poezji, wspaniale zapowiadająca się aktorka i przede wszystkim młoda skrzypaczka już od dawna oczarowująca nas Swoją grą na tym jakże wymagającym instrumencie. Drugim klejnotem muzycznym w naszej szkole jest Kacper Garncarz, który świetnie gra na skrzypcach, ale też bardzo pięknie śpiewa. Martyna, Kacper i Tomasz są uczniami Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Łączenie nauki w dwóch szkołach, dojazdy do Opola, ćwiczenia, koncerty, itd. naprawdę wymagają wielkiego wysiłku i ogromnej determinacji.

Tomek Mikrut i Kacper Garncarz tworzą „po godzinach” czarujący duet muzyczny; obydwaj śpiewają    i grają na kilku instrumentach; na skrzypcach, gitarze i pianinie. Wiele razy występowali razem z Martyną, całą trójką podczas  szkolnych i nie tylko szkolnych uroczystości. Jesteśmy z nich dumni i wspieramy Ich artystyczne poczynania całym sercem. A Tomaszowi i Jego Rodzicom raz jeszcze gratulujemy zwycięstwa w konkursie w Wadowicach. Brawo!

Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że w klasie czwartej „a” uczy się Michał Mikrut, młodszy brat Tomasza, który także jest uzdolniony muzycznie. Gra na skrzypcach i jest uczniem opolskiej Szkoły Muzycznej. Mieliśmy okazję posłuchać gry Michasia i dało nam to  pewność, że w pięknym stylu artystycznym zajmie miejsce Tomasza. I jak tu nie lubić szkoły, w której można spotkać na co dzień takich interesujących ludzi?!

 

 

                                                                                     Jolanta Łuczyńska wychowawczyni klasy 3 BG