×
Wyszukaj w serwisie
×

Istne cztery światy, czyli o Festiwalu Eksperymentów i Doświadczeń

 

 20.04.2018 r. uczniowie klasy szóstej Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie mieli okazję wziąć udział w Festiwalu Eksperymentów i Doświadczeń Młodych Odkrywców Nauki. Wydarzenie  odbywało się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu, zorganizowane przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji oraz Samorząd Województwa Opolskiego.

Niemal pięciuset odkrywców, a wśród nich i młodzi Łosiowianie, ruszyło ku przygodzie, przemierzając cztery światy: Świat Kreatywny, Świat Robotów, Świat Energii i Wirtualnej Rzeczywistości.

W atmosferze zabawy uczniowie skonstruowali swojego pierwszego robota, zaprojektowali koszulkę odnoszącą się do szeroko pojmowanego zagadnienia energii i sposobów jej pozyskiwania. Kolejnym interesującym punktem programu był udział w doświadczeniach  takich jak: produkcja energii z wiatru, wody, słońca, warzyw (biomasy). Z pewnością największe wrażenie zrobiło na dzieciach spotkanie z robotami humanoidalnymi, które specjalnie na tę okoliczność zaprezentowały się nie tylko od strony wysoce technologicznej, ale także artystycznej. Publiczność była urzeczona  tańcem nowoczesnym w wykonaniu robotów. Dodatkowo na rozwój zainteresowania nauką miał wpływ pokaz virtual reality, jak i finałowy, spektakularny pokaz laserów. To spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli-opiekunów.