×
Wyszukaj w serwisie
×

Biblioteki pod Ratuszem

W tym roku odbyła się już siódma edycja „Biblioteki pod Ratuszem” zorganizowana przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lewinie Brzeskim. To wydarzenie konsekwentnie od lat odbywa się w naszym mieście podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który trwa od 8 do 15 maja.

 

Hasłem przewodnim tegorocznej „Biblioteki pod Ratuszem” było zdrowe odżywianie, choć podczas całodniowej imprezy nie zabrakło czytania poezji, rozmów o literaturze, czy innych ciekawych form promowania czytania.

 

Tradycyjnie pierwszym punktem programu były spotkania z przedszkolakami. Przedszkolaki najpierw wysłuchały wierszy Jana Brzechwy, a także wiersza pt. „Grześ” napisanego przez dobrze im znaną panią z przedszkola - Małgorzatę Janeczek. Następnie dzieci miały za zadanie posegregować żywność na zdrową i niezdrową, zatańczyć wraz ze Świeżakami i „posadzić” warzywa w ogródku. Spotkania z przedszkolakami uświetniła obecność Burmistrza Lewina Brzeskiego, Pana Artura Kotary, który złożył na ręce bibliotekarzy kwiaty i życzenia z okazji ich święta.

 

Kolejną grupą, która odwiedziła Bibliotekę pod Ratuszem byli podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy z kolei aktywnie uczestniczyli w quizie na temat owoców i warzyw, a później przedstawili inscenizację wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Następnie naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie ze Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim, którzy zmierzyli się z podobnymi zadaniami.

 

Ostatnią atrakcją przygotowaną dla mieszkańców Lewina Brzeskiego były gry i zabawy dla młodszych i starszych, a także rozgrywki rodzinne dla dzieci biorących udział w konkursie "Przedszkolaki - zaczytane dzieciaki", w których można było zdobyć kolejne punkty - Moliki.

 

 

 

 

„Biblioteka pod Ratuszem” nie odbyłaby się bez pomocy i zaangażowania przyjaciół biblioteki, którym pragniemy w tym miejscu podziękować.

 

Składamy serdeczne podziękowania:

 

Panu Arturowi Kotarze

BURMISTRZOWI Lewina Brzeskiego

za pomoc w organizacji „BIBLIOTEKI POD RATUSZEM”

oraz

aktywny udział w spotkaniu z przedszkolakami,

 

Panu Waldemarowi Włodkowi - PRZEWODNICZĄCEMU RADY MIEJSKIEJ,

Pani Urszuli Smolińskiej - SKARBNIKOWI GMINY,

Pani Urszuli Struskiej - KIEROWNIKOWI URZĘDU STANU CYWILNEGO,

Pani Wioletcie Kruk-Jaromin - KIEROWNIK WYDZIAŁU ROLNICTWA I GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI,

Pani Alicji Brychcy - INSPEKTOROWI OŚWIATY I SPRAW SPOŁECZNYCH

za aktywny udział w spotkaniu z przedszkolakami,

 

Panu Tadeuszowi Tadli DYREKTOROWI

oraz PRACOWNIKOM Domu Kultury w Lewinie Brzeskim

za pomoc w organizacji „BIBLIOTEKI POD RATUSZEM”,

 

a także przedszkolakom, uczniom, wychowawcom, opiekunom,

oraz wszystkim mieszkańcom gminy Lewin Brzeski,

którzy odwiedzili w tym dniu „Bibliotekę pod Ratuszem”. 

 

 

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl