×
Wyszukaj w serwisie
×

Dla wolontariuszy z PSP w Łosiowie każda okazja jest dobra, żeby pomagać!

 

 

   PCK.jpeg        „Ludzie stają się dobrzy przez ćwiczenie i praktykowanie dobroci; 
  rzadko zdarza się człowiek dobry z natury.”   

                                                                                         Demokryt z Abdery

 

Podczas Święta Kwiatów w Łosiowie w dniach 12-13 maja 2018 roku uczennice z  PSP w Łosiowie uczestniczyły w kweście Polskiego Czerwonego Krzyża. Zbierały pieniądze na cele charytatywne pod hasłem "Razem z PCK".

Pozyskane środki  przekazano do Zarządu Rejonowego  PCK w Brzegu, gdzie po zerwaniu plomb zostały komisyjnie  przeliczone. Pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów na wycieczki i  wypoczynek letni dla dzieci z rodzin najuboższych.  Wolontariuszki  zebrały łącznie 1067,15 zł. Nawet nie spodziewaliśmy się, że suma będzie tak duża! Panie z Zarządu Rejonowego PCK były pod wrażeniem. Dzięki hojności darczyńców dzieci z rodzin potrzebujących będą miały radosne wakacje.

Najbardziej efektywne w kwestowaniu  okazały się uczennice klasy II gimnazjum – Angelika Kita i Aleksandra Smęda  oraz Zuzanna Terlecka z Karoliną Kamińską z klasy 4a  i Zosią Terlecką z klasy drugiej.  W zbiórce uczestniczyły również Martyna Jeżewska, Hania Smolińska,  Laura Piekoszewska, Julia Bacajewska, Julia Szałach i Julia Jobska.

Ponieważ PCK to przede wszystkim współpraca, zatem i my nie byliśmy sami;  najmłodszym w kwestowaniu towarzyszyły ich mamy. Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Terleckiej, Magdalenie Smolińskiej, Paulinie Kamińskiej i Annie Szałach za pomoc i poświęcony czas.

Jesteśmy dumni z tego, że nasze dzieci oraz ich rodzice aktywnie włączają się w organizowane przez nas akcje dobroczynne.  

Dziękujemy wszystkim, którzy wrzucali pieniądze do puszek  wolontariuszy.

Opiekun SK PCK A. Jelenkowska