×
Wyszukaj w serwisie
×

Zjazd Szkolnych Kół Caritas

 

      24 maja uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas lewińskiej podstawówki wzięli  udział w zjeździe SKC  we  Wrocławiu. Spotkanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem biskupa  Jacka Kicińskiego  w kościele pw. Opatrzności Bożej, przy ul Nowodworskiej .Wolontariusze modlili się także

 przy ikonie Maryi przywiezionej z Syrii ,podarowanej Caritas przez biskupa Aleppo w dowód wdzięczności za okazaną przez Polaków pomoc i poświęconej przez papieża Franciszka. Przyjechała  ona na pokładzie Mobilnej Ambasady Niepodległej, busa Caritas z polsko – syryjską załogą.

Każdy z wolontariuszy SKC otrzymał biało czerwoną koszulkę z uwagi na przeżywaną przez Polaków setną rocznicę odzyskania niepodległości oraz znaczek SUPER WOLONTARIUSZ.

         Po Eucharystii przemówił do dzieci i opiekunów wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, a sportową część spotkania dla ponad  400 wolontariuszy z SKC otworzyła rozgrzewka

z utytułowanym mistrzem sportów walki, panem Rafałem Kubackim. Dzieci w czasie zjazdu miały też okazję do zabawy. W programie  były pokazy akrobatyki,  zawody sportowe ( nam przypadły w udziale  rozgrywki w unihokeja) , pokazy szermierki sportowej. Oprócz tego były  kiełbaski z grilla z surówką, owoce  i słodkości.

                                                                                       Joanna Taratuta ,Urszula Kowalska

Więcej informacji i zdjęć:

http://wroclaw.caritas.pl/2018/05/24/mistrzowski-zjazd-foto-galerie/

http://wroclaw.gosc.pl/gal/pokaz/4753211.Zjazd-Szkolnych-Kol-Caritas/74#gt