×
Wyszukaj w serwisie
×

Turniej Gmin 2018

 

W dniu 2 czerwca br. na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbył się Turniej Gmin w ramach „Święta Powiatu Brzeskiego”, który składał się z kilku konkurencji, tj.:

  1. Prezentacja stoiska Gminy.
  2. Artystyczna wizytówka Gminy.
  3. Najciekawszy znak graficzny (logo) Święta Powiatu Brzeskiego.
  4. Hymn na 20-lecie Powiatu Brzeskiego.
  5. Wybory Miss i Mistera Powiatu Brzeskiego.

Gmina Lewin Brzeski wzięła udział w konkurencjach 1-4.

Stoisko Gminy Lewin Brzeski przygotowane przez przedstawicieli Urzędu Miejskiego oraz osoby zaprzyjaźnione nawiązywało do planowanej inwestycji pn.: „Budowa centrum integracji społecznej wraz z zespołem rekreacyjno-kąpielowym w Lewinie Brzeskim”, nie obyło się zatem bez dmuchanego basenu, wieży ratowniczej oraz samych ratowników.

Artystyczną wizytówka Gminy były Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Lewinie Brzeskim. Przepiękne stroje, wymyślna choreografia taneczna, popisy wokalne, w końcu przezabawny występ „Mariolki i Gabryśki”, nie mogły nie zapewnić I miejsca.

Kolejne pierwsze miejsce Gmina Lewin Brzeski zdobyła za najciekawsze logo Święta Powiatu Brzeskiego, którego podziwiać możecie Państwo w galerii poniżej.

W końcu hymn na 20-lecie Powiatu Brzeskiego zaprezentowany został śpiewająco, przy akompaniamencie gitary, a nawiązywał tematem do historii i kultury powiatu brzeskiego.

Gmina Lewin Brzeski rywalizowała o tytuł „Najlepszej Gminy Powiatu Brzeskiego 2018” z Gminą Brzeg oraz Gminą Lubsza, zajmując ostatecznie w klasyfikacji generalnej II miejsce.