×
Wyszukaj w serwisie
×

Piknik rodzinny w Przedszkolu nr 1 w Lewinie Brzeskim

     Dnia 17 czerwca 2018r. w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Lewinie Brzeskim mimo niedzieli już od rana trwały prace w ogrodzie przedszkolnym. Rodzice wspólnie z pracownikami przedszkola rozstawiali namioty, ławki, stoły oraz aranżowali scenę. Inni przynosili ciasta do naszej „Kawiarenki pod kasztanem”. Były to przygotowania do corocznego Pikniku Rodzinnego, który już na stałe zapisał się w naszym kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest to czas lubiany przez rodziców, środowisko lokalne, ale przede wszystkim przez nasze dzieci, które przygotowują się ze swoimi nauczycielkami do tego wydarzenia już od przedwiośnia.

        Jak co roku punktem kulminacyjnym naszego rodzinnego spotkania były popisy taneczne naszych dzieci. Jednak tego dnia powtórzyliśmy także skecz „Mariolki i Gabryśki” – postaci słynnych z kabaretu Paranienormalni -  przygotowany specjalnie z okazji udziału w konkursie Turnieju Gmin w ramach „Święta Powiatu Brzeskiego” w kategorii Artystyczna wizytówka Gminy, który odbył się w dniu 2 czerwca br. na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Dziewczynki mimo krótkiego stażu w grupie kabaretowej czuły się na scenie jak ryba w wodzie. Podbiły także serca jury podczas konkursu, co zaowocowało zdobyciem I miejsce dla naszej gminy. Scena przedszkolna, nie była tak duża i pełna reflektorów, ale za to oklaski i rozbawienie rodziców i lokalnej publiczności ogromne.

       Po tak dobrym suporcie przyszła kolej na główne występy. W tym roku na naszej scenie było bajecznie i kolorowo. Najmłodsza grupa „Misie”, zaprezentowała się w układzie tanecznym rodem z bajki – Smerfy, „Kotki” przedstawiły dwa układy taneczne. Pierwszy do utwory Yamaca, w którym tańczyły dziewczynki, drugi do „Toca Toca” zespołu Fly Project, w którym popis dali chłopcy. „Motylki” to grupa kochająca zwierzęta, także w ich repertuarze nie mogło zabraknąć tańca ze zwierzętami w roli głównej, a w tym roku były to kotki i myszki tańczące do utworu „Dida dida do do song” z serii Crazy Frog. Drugi taniec jaki zaprezentowały dzieci z tej grupy to taki z przepięknymi wachlarzami i nastrojową muzyką. Starszaki czyli „Kaczuszki” postawiły w tym roku na kolor i zatańczyły w utworze Witch Doctor – „Ooh Eeh Ooh Ah Aah Ting Tang Walla Walla Bing” w pełnych kolorów strojach klaunów. „Żabki” natomiast zaprezentowały się w kompilacji muzycznej, wyczerpująco przedstawiając swoje umiejętności taneczne.

       Jednak nasz piknik to nie tylko występy artystyczne. Zapewniliśmy naszym najmłodszym wiele atrakcji: kącik plastyczny, studio tatuażu, salon piękności, profesjonalne malowanie twarzy, zwierzątka z baloników, turniej sportowy, kącik z pamiątkowymi zdjęciami oraz loterię fantową, która cieszyła się w tym roku ogromną popularnością. Odwiedzili nas także panowie strażacy, którzy przywieźli ze sobą duuużo wody. Dzięki ich uprzejmości dzieci miały możliwość ochłodzenia się w bardzo przyjemny sposób. Zabawy było co nie miara. Jak co roku każdy miał możliwość skosztowania pyszności z naszej kawiarenki tj. frytek, ciast, lodów i innych smakowitych deserów, napić się kawy, herbaty lub czegoś zimnego.

               Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pikniku za ich hojność oraz poświęcony czas. Składamy także podziękowania naszym sponsorom za wsparcie rzeczowe i finansowe.

 

 

Dyrektor

 Rada Rodziców

 Rada Pedagogiczna