Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Piknik na Florydzie - Chróścina

W dniu 11.07.2018 r. nasze dzieci z Chróściny, Skorogoszczy, Oldrzyszowic i Mikolina spędziły na terenie 1 Brzeskiego Pułku Saperów w Brzegu dzień pod okiem Straży Pożarnej, Policji, Żandarmerii Wojskowej i Wojskowej Komendy Uzupełnień. Organizatorem imprezy było Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „ Teraz Wieś” przy współudziale OODR w Łosiowie.

 

Na samym początku pojechaliśmy zwiedzać Zamek Piastów Śląskich dodatkową atrakcją były zajęcia muzyczne z mini orkiestrą o tematyce patriotycznej z okazji 100–lecia odzyskania niepodległości, potem jak co roku dzieciaki przez godzinę szalały w wodzie w brzeskim Aquaparku. Około godz 10.00 wróciliśmy z powrotem na poligon, a tam dopiero się zaczęło!

Opiekunem naszej grupy był przesympatyczny zawodowy żołnierz Marcin, który towarzyszył nam przez cały dzień. Na terenie poligonu czekały na nas liczne atrakcje, między innymi: pokazy sprzętu wojskowego, tory przeszkód, strzelanie z łuku, pokaz robotów, paintball i wiele innych. Największym hitem okazała się przejażdżka amfibią PTS i pływanie łódkami wojskowymi po stawie. Oczywiście nie zabrakło słynnej przepysznej wojskowej grochówki i zbożowej kawy z mlekiem.
Około godziny 15.30 dzieci wróciły szczęśliwie do domów. Były potwornie zmęczone, ale bardzo zadowolone.

Podczas Pikniku na Florydzie zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego z okazji jubileuszu 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pn. „ POLSKO – TOBIE STO LAT". Tematem konkursu było wykonanie kartki pocztowej z życzeniami. Z Chróściny została wykonana jedna praca, którą wykonała Justynka Rak.

Organizacją wyjazdu i opieką nad uczestnikami zajęły się panie z Koła Gospodyń w Chróścinie oraz sołtys Pan Roman. Szczególne podziękowania kierujemy dla Anny Zazuli.

Dziękujemy też naszemu Panu Burmistrzowi za sfinansowanie kosztów przejazdu autokarem, a opiekunowi Marcinowi za cierpliwość.

 

Anna Zazula