×
Wyszukaj w serwisie
×

WAKACYJNY TYDZIEŃ Z BIBLIOTEKĄ 2018

Podobnie jak w zeszłym roku Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim zorganizowała wakacyjne zajęcia dla dzieci. Tydzień od 23 do 27 lipca obfitował w liczne gry, zajęcia sportowe, wyjazdy edukacyjne i zabawy w terenie.

Pierwszy dzień wakacji z biblioteką zarówno uczestnicy jak i wychowawcy w całości poświęcili poznawaniu siebie nawzajem. W poniedziałek więc odbywały się głównie zajęcia integracyjne, choć nie zabrakło też czasu na warsztaty plastyczne czy interaktywną zabawę, dzięki której uczestnicy lepiej poznali bibliotekę i jej księgozbiór.

We wtorek dzieci miały okazję zwiedzić Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, dużej ilości eksponatów i różnorodnym atrakcjom nikt nie miał prawa się nudzić. Po intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na słodkości zjedzone w opolskiej cukierni. Ostatnią atrakcją dnia był powrót do domu nowoczesnym pociągiem, który przypadł do gustu nie tylko najmłodszym.

Najbardziej intensywnym dniem była środa. Na trzy grupy uczestników półkolonii  czekała interaktywna gra terenowa  śladami zabytków Lewina Brzeskiego. Każda grupa miała do rozwiązania mnóstwo zadań, zagadek  i rebusów podczas których uczestnicy dowiadywali się wielu ciekawych faktów z życia naszej gminy. Mimo zmęczenia, które pod koniec towarzyszyło niemal każdemu, wszyscy jeszcze długo po zakończeniu zabawy z uśmiechem wspominali przygody, które spotkały ich tego dnia.

W czwartek był dniem relaksu. Wszyscy wybraliśmy się do opolskiego kina na film dla dzieci pt.     „Iniemamocni  2”. Zaraz po zakończeniu seansu, zrobiliśmy sobie krótki spacer po Opolu. Spędziliśmy miło czas na Wzgórzu Uniwersyteckim i na Rynku.

W piąty i ostatni dzień cała półkolonia wyruszyła na integracyjne ognisko do Przeczy. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Filii Bibliotecznej w Przeczy, Pani Ewie Boczkowskiej, a także wszystkim tym, którzy przyczynili się do stworzenia wspaniałej atmosfery, jaka towarzyszyła nam podczas piątkowego spotkania. Oprócz wspólnego pieczenia kiełbasek, dzieci także aktywnie spędziły czas skacząc na skakance, grając w piłkę oraz w kometkę, a także dowiedziały się od policjantów, jak bezpiecznie spędzać czas podczas wakacji.

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl