×
Wyszukaj w serwisie
×

NARODOWE CZYTANIE „PRZEDWIOŚNIA” W LEWINIE BRZESKIM

 

Piękna pogoda i malownicza sceneria dziedzińca lewińskiego pałacu towarzyszyły tegorocznej edycji  Narodowego Czytania 8 września 2018 r. Czym jest to niezwykłe wydarzenie czytelnicze, które już od siedmiu lat we wrześniową  sobotę odbywa się w całej Polsce nie trzeba chyba szczegółowo wyjaśniać. Również w tym roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Lewinie Brzeskim włączyła się w to wyjątkowe przedsięwzięcie. 

Tegoroczną lekturą wybraną do wspólnego czytania  było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Choć to książka niełatwa, chętnych do głośnego czytania jej fragmentów  w Lewinie Brzeskim nie brakowało. Nie brakowało też słuchaczy. Wśród czytających byli m.in. Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Waldemar Włodek, Z-ca Przewodniczącego Pan Mieczysław Adaszyński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Skorogoszczy Pani Renata Pawlus czy Dyrektor Przedszkola w Łosiowie Pani Anna Sawicka. Jak zawsze nie zawiedli nauczyciele ze szkół w Skorogoszczy  i w Łosiowie, którzy już od pięciu lat, czyli od chwili kiedy lewińska Biblioteka Publiczna przystąpiła do tego ogólnopolskiego projektu, nie tylko zawsze w nim uczestniczą,  ale też angażują w niego  swoich uczniów. Duże brawa należą się wszystkim młodym uczestnikom Narodowego Czytania! Zarówno tym czytającym, słuchającym jak i tym, którzy w ramach odbywających się warsztatów dla najmłodszych, wykonywali piękne biało-czerwone kotyliony i rozdawali je uczestnikom.

Całe wydarzenie patriotyczno-muzycznym akcentem uświetniła Pani Monika Szczypior śpiewając i grając na gitarze.

Wsłuchując się we fragmenty o „szklanych domach”, o straconych złudzeniach, o wolności, o którą należy nie tylko walczyć,  ale i ją pielęgnować, czy też o  miłościach i romansach głównych bohaterów,  można było również obejrzeć  wystawę poświęconą Stefanowi Żeromskiemu i jego twórczości.                                                                                                

 

Bibliotekarze serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia”.

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do Dyrekcji i Pracowników Publicznej Szkoły  Podstawowej w Lewinie Brzeskim za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie Narodowego Czytania 2018.

 

Więcej zdjęć na stronie www.biblioteka-lewinbrzeski.pl