×
Wyszukaj w serwisie
×

mPotęga po raz drugi w Publicznej Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim

 

mFundacja-mass-logotyp-ikona-sowa_jpg.jpeg


W ubiegłym roku szkolnym uczniowie oddziałów gimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć w edukacyjnym programie grantowym pn. "Matematyka jak kurz - jest wszędzie i już!", finansowanym przez Fundację mBanku. Na realizację całego przedsięwzięcia szkoła otrzymała 8 tys. złotych. Podsumowanie działań odbyło się w Warszawie i połączone było z biciem Rekordu Guinnessa w najdłuższym rozwinięciu liczby pi. Wyjazd uczniów do stolicy mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu lewińskiej firmy Strunobet-Migacz  Sp. z o. o.

 

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2018/19 będziemy realizować aż dwa programy grantowe:
1. "(Po) lubię matmę XD!" - adresatami działań są uczniowie klas 4 - 6;
2. "Rozkminić matmę!" - adresatami działań są uczniowie klas 7 - 8 oraz oddziałów gimnazjalnych.

Projekty zostały nagrodzone w konkursie grantowym i otrzymały dofinansowanie odpowiednio 5000 zł oraz 8000 zł. Warto wspomnieć, że w tegorocznej V edycji konkursu nagrodzono łącznie 185 najciekawszych projektów matematycznych, komisja konkursowa wybrała je spośród 598 zgłoszeń. mFundacja przekazała ponad milion zł na ich realizację.

Na uczniów i ich rodziców czeka wiele atrakcji, m. in. gry terenowe, warsztaty, turnieje, konkursy i ... (więcej szczegółów nie zdradzamy, też lubimy niespodzianki).

Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki!

 

Anna Dobrowolska-Urbanek
Iwona Kasprzak
nauczycielki matematyki PSP w Lewinie Brzeskim