×
Wyszukaj w serwisie
×

CZAS NA PORZĄDKI- UCZNIOWIE Z ŁOSIOWA „SPRZĄTAJĄ ŚWIAT”

  „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest budzenie świadomości ekologicznej, inicjowanie działań i  kształtowanie współodpowiedzialności za miejsce, w którym żyjemy.

Kolejny już raz  PSP w  Łosiowie wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii, która odbywa się pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia. Hasło przewodnie jubileuszowej 25 edycji: „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”” miało zwrócić uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

W dniach od 19 do 26 września 2018 roku uczniowie pod opieką wychowawców ruszyli do walki ze śmieciami i niestety jak zawsze było co zbierać! Zauważyliśmy, że tereny wokół miejsc zabudowanych są coraz czystsze   i bardziej zadbane. Za to na poboczach zalega ogromna ilość odpadów.

Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że udało  się poprawić stan naszej najbliższej okolicy.

Akcję  wspierał Urząd Gminy w  Lewinie Brzeskim.  Zaopatrzył szkołę w worki i rękawice oraz zorganizował odbiór zebranych odpadów.

O najbliższe otoczenie i środowisko powinniśmy dbać zawsze, a nie tylko podczas pięknych akcji i świąt! Trzeba sobie zdać sprawę, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.

Dziękujemy za aktywny udział wszystkim uczestnikom.

Anna Jelenkowska