×
Wyszukaj w serwisie
×

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Przedszkolu Publicznym nr 1w Lewinie Brzeskim

           Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu  już od 2002 roku odbywa się w dniach 16 do 22 września  Nasze przedszkole postanowiło wziąć udział w tym wydarzeniu i wesprzeć cel przedsięwzięcia, którym jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania  ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej czy car-poolingu.

            Działania w naszej placówce ruszyły pełną parą już od początku tygodnia. Nauczycielki przygotowały zajęcia, na których poruszany był problem ogromnej liczy samochodów na świecie i ich wpływu na nasze środowisko, a co za tym idzie na nas samych.  Dzieci ze starszych grup przygotowały plakaty pokazujące ekologiczne środki transportu. Podczas spacerów nasze przedszkolaki rozdawały ulotki propagujące wybieranie ekologicznych środków transportu.

             W przedszkolu został zorganizowany także rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem "Moje ekologiczne podróże". W konkursie wzięło udział aż 40 rodzin. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za tak liczny udział, za piękne prace oraz za kreatywność. Każda z prac była inna, wyjątkowa a komisja oceniająca pracę w składzie: Iwona Bąk, Dorota Mościcka oraz Ewa Warchał miała duży problem przy wyborze zwycięzców konkursu, dlatego też poza głównymi nagrodami były wyróżnienia oraz upominki dla wszystkich uczestników. Na uroczyste rozdanie nagród przybyły do nas władze miasta Lewina Brzeskiego: Burmistrz Pan Artur Kotara oraz Zastępca Burmistrza Pan Dariusz Struski, w wyniku czego ten dzień był jeszcze bardziej emocjonujący.

      Uwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu  w naszym przedszkolu był udział w rodzinnym rajdzie rowerowym, zorganizowanym przez Burmistrza Lewina Brzeskiego, który odbył się w sobotę 22 września. Z naszego przedszkola wzięło udział ok. 80 osób. Rodzice wraz z dziećmi oraz nauczyciele z naszego przedszkola  przejechali ponad 3 km na rowerach wcześniej wyznaczoną trasą. Celem trasy była Plaża Miejska w Lewinie Brzeskim.

       Siedem dni to niewiele, żeby zmienić swoje przyzwyczajenia, ale może być dobrym początkiem...

        Dla naszego przedszkola był to tydzień pełen pracy, wrażeń. Tydzień, w którym każde dziecko mogło poczuć, że jest częścią ważnego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim rodzicom za tak aktywny udział w życiu naszego przedszkola.