×
Wyszukaj w serwisie
×

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – Gmina Lewin Brzeski

 

22 września br. – w dzień finału akcji Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – Gmina Lewin Brzeski pokazała, że ekologiczne formy mobilności nie są jej obce. Grupa składająca się z młodszych i tych troszkę starszych uczestników Gminnego Rajdu Rowerowego pokonała trasę ponad 22 kilometrów. Burmistrz Lewina Brzeskiego rozpoczął zmagania rowerowe, łączna ilość osób biorących udział w inicjatywnie przekroczyła 60 osób. Trasa rajdu przebiegała wzdłuż Nysy Kłodzkiej, poprzez teren kąpieliska w Lewinie Brzeskim, wiodła również przez takie miejscowości gminne jak: Raski, Przecza, Borkowice, Skorogoszcz.

Poszczególne punkty pokonywane przez mieszkańców Gminy dawały możliwość zapoznania się z wieloma inwestycjami gminnymi, już zakończonymi oraz tymi w trakcie realizacji: zrewitalizowany obszar Starorzecza Nysy Kłodzkiej, odnowiona droga Raski – Przecza, roboty związane z budową chodnika w Przeczy, wiata oraz zewnętrzna siłownia w Borkowicach, nowe skrzydło budynku PSP w Skorogoszczy.  

Rajd rowerowy składał się nie tylko z samego przejazdu. Dwukrotnie na jego uczestników czekał poczęstunek: jeden przygotowany przez sołectwo Borkowice oraz Stowarzyszenie Miłośników Turystyki „W drodze” z siedzibą w Skorogoszczy, drugi z kolei dzięki pomocy strażaków ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lewinie Brzeskim.

 

Wartym dodania jest również fakt, iż gminny rajd rowerowy to tylko jeden z elementów akcji podjętych przez Gminę Lewin Brzeski w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Pozostałe działania to:

  1. niedzielne (16 września) przejście ponad 80-osobowej grupy - złożonej z mieszkańców Gminy Lewin Brzeski oraz innych zakątków Opolszczyzny, Wrocławia, Górnego Śląska - Drogą Via Regia ze Skorogoszczy do Kopani - połączone ze świętowaniem jubileuszu 10. Rocznicy Dróg Św. Jakuba na Opolszczyźnie – osobny artykuł na stronie www.lewin-brzeski.pl
  2. środowe (19 września) pokonanie drogi do pracy przez część pracowników Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim, na czele z Burmistrzem, rowerem bądź pieszo.
  3. czwartkowe (20 września) podsumowanie konkursu plastycznego w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Lewinie Brzeskim, którego tematem przewodnim było przedstawienie alternatywnych zrównoważonych środków transportu – osobny artykuł na stronie www.lewin-brzeski.pl

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.