×
Wyszukaj w serwisie
×

Głośno i wyraźnie w bilbiotece.

Czy to możliwe, że w bibliotece może być głośno? Możliwe! Wszystko to, za sprawą Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który przypada 29 września, a związany jest z datą urodzin Janiny Porazińskiej - polskiej poetki, prozaika, współpracowniczki pism dla dzieci.

W bilbliotece Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie im. Juliusza Słowackiego, nie mogło zabraknąć akcentu związanego z  obchodami, jakże ważnego dnia dla każdego, zwłaszcza młodego czytelnika. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku .

Od wczesnych godzin porannych, Regina Marciniak zapraszała dzieci do wspólnego, głośnego czytania, pomiędzy regałami książek, które uwielbiają być czytane. Akcja ta ma na celu podkreślenie licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa. 

Dodatkowo, w tym roku akcję wspiera Sieć sklepów Biedronka, która  ogłosiła konkurs „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Dzięki atrakcyjnym pluszakom, nasza biblioteka pragnie zmotywować dzieci do regularnego, głośnego czytania. Wiele dzieci podjęło wyzwanie i przez kolejnych 21 dni będzie głośno i wyraźnie czytać w domu.Trzymamy kciuki!

Tekst: Anna Nowacka

Zdjęcia: Teresa Rączka