×
Wyszukaj w serwisie
×

Łosiowskie inspiracje na Targach w Krzyżowicach

 

Kolejne Targi Chłopskie w Krzyżowicach za nami i kolejne bardzo udane, startowaliśmy w trzech konkurencjach i trzy razy wskoczyliśmy na pudło.
Nasze stoisko podobało się i było licznie odwiedzane. W tym roku postawiliśmy na naturalne surowce, rękodzieło i akcenty łosiowskie stąd nazwa „Łosiowskie inspiracje „ O wystrój artystyczny namiotu zadbali : Tadeusz Ufa, Zosia Woszczyk, Renia Krancioch, Kasia i Artur Knapikowie , Monika Szczypior. Szczególnie serdecznie dziękuję p. Tadeuszowi Ufie, który nie od dziś wspiera nas swym talentem, umiejętnościami i niezawodną obecnością / dzisiaj naprawdę trudno o takie osoby/.
O coś dla ciała zadbała grupa gastronomiczna / Irena Rutkowska, Marysia Śliwińska , Dorota Mielnik, Aga Chruszczewska/ , gości oglądających nasze stoisko częstowaliśmy przysmakiem z moich stron to jest pyrą z gzikiem /ziemniak z serem/ i cieszę się , że smakowało bo o godzinie 14,30 prawie 10 kg ziemniaków było zjedzonych.
Nasza zawodowa kucharka Marysia startowała w konkursie na najpiękniej wykonaną kanapkę i znalazła się w trójce finalistów, w nagrodę otrzymała piękny błękitny parasol z którym prezentuje się na zdjęciach i inne gadżety.
W konkursie na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka zgłosiłyśmy 4 potrawy i muszę się pochwalić, że moja zupa- krem otrzymała 3 miejsce / na 22 zgłoszone potrawy / , czuję się dumna bo jakoś nigdy nie wierzyłam w swoje kulinarne talenty. Oprócz mnie trzy nasze panie otrzymały wyróżnienia / Mielnik, Rutkowska, Śliwińska/.
W konkursie na najpiękniejsze stoisko wywalczyliśmy również 3 miejsce na 18 startujących. Nagroda komplet garnków dla KGW Łosiów. Także mamy czym się cieszyć !
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania i razem ze mną chcieli tworzyć to wydarzenie. Pogoda była piękna, mogliśmy wspólnie cieszyć się złotą jesienią, babim latem / było naprawdę/ i swoim towarzystwem. Dziękuję !

Małgorzata Wieczorek-Smolińska