×
Wyszukaj w serwisie
×

Matematyka w praktyce - MMnO

 

mFundacja-mass-logotyp-ikona-sowa_jpg.jpeg

 

Matematyka w praktyce, czyli uczniowie PSP w Lewinie Brzeskim w XVI Matematycznym Marszu Na Orientację

7 października br., w piękny niedzielny dzień, 9 uczniów reprezentowało naszą szkołę w XVI Matematycznym Marszu Na Orientację,  który w tym roku odbył się we Wrocławiu w Parku Grabiszyńskim. Bazą zawodów było Centrum Edukacji Międzynarodowej. Marsze organizowane są od 2003 roku. Ich celem jest połączenie sportu i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic. Jest to obecnie największa popularna impreza na orientację w Polsce. Co rok bierze w niej udział ponad 1000 osób. Rozwija nie tylko umiejętność logicznego myślenia i orientacji w terenie ale i sprawność ruchową oraz umiejętność współpracy w grupie i szybkiego podejmowania decyzji.

W zawodach uczestniczyły 3-osobowe patrole, które posługując się mapą i kompasem, musiały odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na mapie i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów.

Naszą szkołę reprezentowali:

1) Michał Mikrut, Igor Rączkiewicz i Bartosz Sztogryn (kl. 5a),

2) Oliwia Wiczkowska, Franciszek Haniecki i Artur Kawarski (kl. 5b),

3) Dominika Rutowicz, Kacper Garncarz i Jakub Fornal (kl. 3a gimnazjalna),

którzy pojechali z nauczycielkami matematyki p. Anną Dobrowolską-Urbanek i p. Iwoną Kasprzak. W tym roku najlepsi byli chłopcy z klasy 5a :-)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników!
Zachęcamy do udziału w kolejnym roku szkolnym!

Warto przypomnieć, że w naszej szkole w tym roku szkolnym realizowane są dwa granty edukacyjne finansowane przez Fundację mBanku w ramach Programu mPotęga. Udział w Matematycznym Marszu Na Orientację był jedną z wielu form edukacji matematycznej proponowanej uczniom lewińskiej szkoły podstawowej w projektach pn. "(Po)lubię matmę XD!" oraz "Rozkminić matmę!".

 

20181008_070031_008.png

 

Anna Dobrowolska-Urbanek
Iwona Kasprzak
nauczycielki matematyki PSP  w Lewinie Brzeskim