×
Wyszukaj w serwisie
×

" Kulturystyka" w klasach czwartych?!

         Tak, bo nasi czwartacy cenią sobie i kulturę i gimnastykę. Dlatego wszyscy razem,  pod opieką swych wychowawczyń:  pani Anny Nowackiej i pani Teresy Rączki (klasa 4a) oraz pani Aldony Idczak -Kulczyckiej (klasa 4b) wybrali się na wycieczkę sportowo- integracyjną do Wrocławia.

Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały wyjazdu.  9 października 2018, zgodnym krokiem,  obie klasy zasiadły w autokarze, by w wyśmienitych humorach udać  do stolicy Dolnego Śląska. Jaka była  radość uczniów, gdy dotarliśmy na miejsce! Ogromna liczba trampolin, gąbki do skakania, liny "Tarzana" wywołały okrzyki radości zarówno chłopców, jak i dziewcząt. Po krótkim instruktażu, pod okiem opiekunów, uczniowie łosiowscy przystąpili do działania: skoki, przewroty, "walka" na równoważni, skoki na linie , salta... Kreatywność młodych ludzi nie zna granic! Na szczęście wszystko było w tym miejscu bezpieczne.

            Po zakończeniu fizycznych ekscesów, zmęczeni, ale szczęśliwi czwartoklasiści udali się do kina. Z zaciekawieniem obejrzeli film animowany na kanwie powieści Jack'a Londona " Biały Kieł".

 Dzieci polubiły sympatycznego wilczego bohatera. Do łez wzruszały się jego niedolą i z radością przyjęły zakończenie filmu, gdy ich ulubieniec odzyskał wolność. Film dostarczył niezapomnianych wrażeń, uwydatnił rolę przyjaźni i pokazał, że dobro zawsze zwycięża.

             Po skończonym seansie zadowoleni i pełni...popcornu wsiedliśmy do autokaru, by w godzinach popołudniowych powrócić do stęsknionych rodziców.

                                                                                                        zdjęcia: Teresa Rączka

                                                                                                        tekst: Aldona Idczak-Kulczycka