×
Wyszukaj w serwisie
×

WARSZTATY KULINARNE W ŚWIETLICY TERAPEUTYCZNEJ

 

30 października 2018 roku (wtorek) w Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim odbyły się warsztaty kulinarne pod tytułem "Kierunek zdrowie".

Warsztaty przeprowadzili: Pani Weronika Szumlak oraz Pan Nicola Żyła z firmy "Bądź zdrów! Poradnia żywieniowo dietetyczna".

Dzieci podzielone na grupy wykonywały zdrowe potrawy, wśród których znalazły się: owsiane placuszki, zdrowe gofry, soki warzywno - owocowe, desery z granoli, owoców i jogurtu, hummus oraz smalec z fasoli.

Trzeba było mieszać, miksować, kroić (również cebulę niestety), smażyć oraz przyprawiać. Zabawy przy tym było co niemiara, a efekt końcowy okazał się niesamowity. Owszem - wszystko co zdrowe nie zawsze nam smakuje, bo nie ma w sobie tych wszystkich ulepszaczy, dodatków i wzmacniaczy smaku. Dla większości z nas takie potrawy to nowość. Wolimy niestety słone fast-foody, słodkie napoje i inne niezdrowe przysmaki.

Tymczasem to, co przyrządziliśmy na warsztatach było ZUPEŁNIE zdrowe  i ... pyszne! No, może nie każdy z nas ma takie zdanie (o czym świadczyły niektóre miny), ale od czegoś trzeba zacząć  Takie zajęcia to może być pierwszy krok do zmiany nawyków żywieniowych.

Pani Weronika opowiedziała nam sporo o zdrowym odżywianiu i piramidzie żywienia, uświadomiła nas, jak wiele cukru na co dzień zjadamy i wypijamy i że jest to dla nas bardzo, bardzo złe.

Same zajęcia były wspaniałą okazją do wspólnej pracy i zabawy oraz integracji. To był dobrze i konstruktywnie spędzony czas wolny! 

Za przeprowadzenie zajęć serdecznie dziękujemy Pani Weronice i Panu Nicola!

Program KIERUNEK ZDROWIE jest finansowany że środków unijnych oraz Trans Medyk Ratownictwo w Opolu, w ramach "Programu zapobiegającego chorobom cywilizacyjnym w aspekcie nadwagi, otyłości i cukrzycy wśród mieszkańców województwa opolskiego."

Więcej zdjęć znajdziecie na profilu Facebook Świetlicy Terapeutycznej  w albumie "Warsztaty kulinarne KIERUNEK ZDROWIE".

 

Bronisława Nazarko