×
Wyszukaj w serwisie
×

ŚLUBOWANIE pierwszoklasistów

 

 

ŚLUBOWANIE
pierwszoklasistów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Lewinie Brzeskim.

 

Ślubowanie klas pierwszych to niezwykła uroczystość szkolna, na którą pierwszoklasiści oczekują z wielką niecierpliwością. Jest to ogromne przeżycie nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców i nauczycieli.

12 października 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.  Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci, zebrali się wraz z rodzicami w specjalnie przygotowanej na tę okazję sali gimnastycznej. Wszystkich zgromadzonych powitała pani Jolanta Dąbek. Następnie głos zabrała pani dyrektor Barbara Chmiel, która opowiedziała uczniom o sztandarze naszej szkoły.

Niespodziankę swoim młodszym kolegom sprawili uczniowie klasy IIIa, którzy pod kierunkiem pani Jolanty Dąbek i Agnieszki Mihułki przygotowali krótki program artystyczny, angażujący także pierwszoklasistów. Zanim więc uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli wykonać kilka zadań, aby przybysze z kosmosu –Teleskopka i Teleskopek mogli wrócić na swoją planetę. Po wykonaniu wszystkich misji, Mikołaj Kopernik, który czuwał nad przebiegiem całej uroczystości potwierdził, że uczniowie klas pierwszych wspaniale zdali „egzamin pierwszoklasisty” i uroczystość przybrała formę ślubowania.

W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszoklasiści ślubowali na Sztandar Szkoły być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Zwieńczeniem uroczystości był polonez wykonany przez wszystkich uczniów klas pierwszych.

Ceremonia ślubowania dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, a nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów. Mamy nadzieję, że każdy dzień w naszej szkole przyniesie naszym pierwszoklasistom  wiele radosnych chwil.

 

Jolanta Dąbek, Agnieszka Mihułka