×
Wyszukaj w serwisie
×

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 2 W LEWINIE BRZESKIM W HOŁDZIE DLA NIEPODLEGŁEJ

 

Jak cała Polska, tak i nasze przedszkole włączyło się w uroczyste obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Patriotyzm to temat trudny dla tak małych dzieci, ale nie zwalnia nas pedagogów z podejmowania działań propagujących wśród najmłodszego pokolenia tematów związanych z przynależnością do kraju ojczystego , poszanowania i miłości do naszej „małej Ojczyzny” – Lewina Brzeskiego jak i naszej ojczyzny – Polski.  Dzieci z Przedszkola nr 2   już cały rok realizują na zajęciach tematy związane z Polską- ojczyzną naszą. Poznały symbole narodowe, barwy ojczyste, godło i hymn Polski. Uczyły się tańców i wierszy patriotycznych. W salach dzieci nie zabrakło kącików i gazetek patriotycznych. W marcu brały udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „W słowie i w sercu Ojczyzna”, w którym uzyskały wspaniałe lokaty  I, II i III miejsca. W czerwcu nauczyciele przedszkola przygotowali wspaniały program artystyczny wystawiony na deskach Domu Kultury w Lewinie Brzeskim pt. „Kocham Cię Polsko”. Rodzice i zaproszeni goście nie kryli wzruszenia widząc przedszkolaki w tak podniosłej uroczystości. W październiku w przedszkolu zorganizowano rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem „Polska- nasza Ojczyzna” oraz akcję „100 kartek na 100-lecie Niepodległości Polski”. Dzieci przygotowały 100 pocztówek, samodzielnie wykonały obrazki z życzeniami i wysłały kartki do przedszkoli w całej Polsce z pozdrowieniami  z okazji Odzyskania Niepodległości.

 W dniu 9 listopada 2018r. o godz. 11:11  w naszym przedszkolu rozpoczęły się uroczystości związane z rocznicą. Wszystkie przedszkolaki uroczyście odśpiewały hymn Polski biorąc udział w ogólnopolskim biciu rekordu, a następnie przedstawiły przygotowany program artystyczny. Nie zabrakło wierszy , piosenek i tańców o zabarwieniu patriotycznym, a kolor biało- czerwony górował w dekoracjach i strojach dzieci. Na uroczystościach gościliśmy Rodziców i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Pomóżmy Im” w Lewinie Brzeskim. Dziękujemy Wszystkim za udział w uroczystościach i miłe słowa uznania dla naszej pracy. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy tak uroczyście świętować naszą Wolność!!!

Zdobytą w bólu, cierpieniu i ofiarach naszych przodków.