×
Wyszukaj w serwisie
×

,,Życzliwość to taki mały skarb, który sprawia, że życie staje się łatwiejsze”.

 

    W dniu 21 listopada w Szkole Podstawowej w Skorogoszczy obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Dzień Praw Dziecka. Świętowanie rozpoczęliśmy już tydzień wcześniej , realizując pierwsze z zamierzonych zadań , a była to ,,Poczta Życzliwości”. Każdy kto tylko miał ochotę mógł napisać miłe słowo czy pozdrowienie dla wybranej osoby. Liściki z pozdrowieniami zostały dostarczone przez członków Samorządu Uczniowskiego do adresatów- z samego rana 21 listopada.

     Kolejne zadanie to  ,,Słońce Życzliwości”, które było częścią naszej dekoracji, a powstało z przygotowanych przez poszczególne klasy-  żółtych, papierowych dłoni z zapisanymi sentencjami nt życzliwości.

    Trzecim zadaniem była ,,Szkolna aleja życzliwości”, która powstała na drzwiach naszych klas. Uczniowie poszczególnych klas dekorowali  wg. własnych pomysłów drzwi swoich klas. Było naprawdę kolorowo i przepięknie.

    Ważnym zadaniem naszego szkolnego świętowania był Konkurs Wiedzy o Prawach Dziecka dla uczniów klas IV-VIII i III gimnazjum. Klasy młodsze wykonywały plakat tematyczny. Wszyscy także stworzyliśmy ,,Pociąg Praw Dziecka”, który był częścią dekoracji naszej uroczystości. Na zakończenie wszyscy uczniowie wspólnie odśpiewali piosenkę pt: ,,Prawa Dziecka”.

            Był to z pewnością miły i pełen uśmiechów dzień, który pokazał nam, że życzliwość nic nie kosztuje, że każdy może ją ofiarować, a tym samym sprawić, by świat wokół nas stał się radosny i piękniejszy. Zatem: ,,Zatrzymaj się kolego i powiedz coś miłego”.

 

Anna Nazimek