×
Wyszukaj w serwisie
×

Ach! Co to był za dzień… (Po)lubię matmę XD!

 

mFundacja-mass-logotyp-ikona-sowa_jpg.jpeg

 

W sobotę 24 listopada br. do pałacu przy ulicy Zamkowej w Lewinie Brzeskim przyszli uczniowie klas 5a i 5b lewińskiej podstawówki wraz z rodzicami, ponad 50 osób! Powodem tej niecodziennej wizyty była chęć uczestnictwa w matematycznej grze terenowej. W tym dniu nauczycielki matematyki: p. Anna Dobrowolska-Urbanek i p. Iwona Kasprzak przygotowały szereg łamigłówek, zagadek i wyzwań matematycznych. Spotkanie rozpoczęło uroczyste powitanie zgromadzonych gości w pięknej Sali Kolumnowej. Uczestnikom przedstawiono regulamin gry terenowej, zasady rywalizacji i zachęcono do rozgrywek w duchu fair play. Dzieci od początku były zainteresowane również nagrodami, które mogły podczas tej zabawy zdobyć. Obiektem pożądania wszystkich zgromadzonych stały się lśniące puchary przygotowane dla zdobywców najwyższych miejsc.

Zabawa rozpoczęła się o godzinie 11.00, uczestnicy losowali kolejność – tzw. minuty startowe i z zegarmistrzowską precyzją zespoły dwuosobowe uczeń + rodzic ruszali, by odnaleźć ukryte zadania, a następnie zmierzyć się z królową nauk. Dla każdej drużyny ostatnia minuta przed startem była bardzo emocjonująca! Potem odliczanie ostatnich sekund… 3, 2, 1 – start! Część konkursowa trwała ponad dwie godziny i nie było łatwo ;-)

Po zakończeniu tej części rodzice wraz z dziećmi mogli zrelaksować się grając w różnego rodzaju planszówki. Przygotowano również słodki poczęstunek – podziękowania dla p. Joanny Górniak i p. Agnieszki Litwińczuk.

Na zakończenie spotkania podsumowano wyniki rywalizacji. Poziom umiejętności matematycznych wszystkich drużyn był naprawdę bardzo wysoki, a różnice między uczestnikami – niewielkie. Puchary za zajęcie najwyższych miejsc otrzymali uczniowie:

I miejsce: Franciszek Haniecki,

II miejsce: Bartosz Sztogryn,

III miejsce: Zuzanna Żurek.

Ponadto każdy uczeń otrzymał nagrodę rzeczową, słodki upominek i pamiątkowy dyplom.

Oto słowa rodzica uczestniczącego w grze:

„Było nam bardzo miło uczestniczyć w projekcie. Świetny pomysł, super organizacja! Startowaliśmy bez żadnego przygotowania, czytając zadania odkurzaliśmy z zakamarków umysłu pozostałe resztki szkolnej wiedzy. Po latach było naprawdę warto rozruszać swoje matematyczne myślenie. Przy okazji była to nadspodziewanie rewelacyjna zabawa z nutką rywalizacji w tle! Dziękujemy bardzo!”

Warto przypomnieć, że to przedsięwzięcie jest jednym z wielu działań popularyzujących matematykę w Publicznej Szkole Podstawowej w Lewinie Brzeskim zorganizowanym w ramach programu mPotęga pn. „(Po)lubię matmę XD!”. Realizowanie tak niecodziennych pomysłów było możliwe dzięki Fundacji mBanku, która przekazała szkole dofinansowanie w wysokości 5 tys. złotych.

Gratulujemy wiedzy!

Dziękujemy za udaną zabawę!

 

Anna Dobrowolska – Urbanek

Iwona Kasprzak