×
Wyszukaj w serwisie
×

Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara

Burmistrz Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara uczestniczył w spotkaniu, którego celem było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu a firmą Initel Sp. z o.o. Oddział w Opolu Zakład Produkcyjny w Lewinie Brzeskim, zajmującą się projektowaniem i wykonaniem instalacji teletechnicznych i elektrycznych.

Przedmiotowe spotkanie odbyło się 11 grudnia. W ramach umowy w placówce oświatowej ma powstać od nowego roku specjalna klasa patronacka, która kształcić będzie przyszłych specjalistów w zawodzie m.in. technik elektryk.

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu Pan Łukasz Denys w rozmowie z Radiem Opole podkreślał korzyści płynące z podjęcia współpracy, największe dla uczniów, którzy będą mogli zdobywać wiedzę bezpośrednio na praktykach w halach produkcyjnych firmy.

„(…) - Co zyskujemy? Przede wszystkim opiekę w zawodach technik-elektryk w szkole branżowej pierwszego stopnia i w technikum elektrycznym. Chcemy ponadto, aby pracodawca otoczył naszych uczniów stypendiami, aby zajęcia studyjne dobywały się w prawdziwych warunkach, czyli w fabryce w Lewinie Brzeskim. To największe korzyści dla naszej młodzieży i całej szkoły.”