×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkanie wigilijne dla łosiowskich seniorów

W dniu 16 grudnia br. w gościnnych murach Domu Kultury odbyła się niezwykle sympatyczna i wzruszająca uroczystość. Ponad 60 łosiowskich seniorów spotkało się na  kolacji wigilijnej zorganizowanej przez Sołtysa i Radę Sołecką Łosiowa. Na dostojnych gości oczekiwała pięknie przystrojona sala, połyskiwały światełka na choinkach, płonęły świece, stoły ozdabiały stroiki zrobione na niedawnych warsztatach świątecznych.

Przygotowaniem uroczystego menu zajęły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich i jak zwykle sprostały zadaniu.

Potrawy były przepyszne, nie zabrakło żadnej: od barszczu z uszkami, grzybowej, poprzez pierogi, kapustę ,ryby aż po kutię, kompot z suszu i ciasta.

Gościem honorowym był ksiądz Proboszcz Leszek Włodarczyk, który przywitał  zebranych i złożył wszystkim życzenia zdrowia i łask Bożych.

Było dużo uścisków, serdecznych życzeń wypowiadanych przez łzy przy dzieleniu się opłatkiem, oby tego zdrowia , którego wszyscy tak pragniemy nikomu nie zabrakło.

O odpowiedni nastrój i świąteczny klimat zadbały zespoły „Łosiowianie” i „Artist”, które wystąpiły z wiązankami kolęd i pastorałek. Cała sala ze wzruszeniem śpiewała ukochane przez nas kolędy. Rozmowy, śmiechy, serdeczne uściski, a nade wszystko wspaniała atmosfera przyjaźni  i wzajemnej sympatii panowała na spotkaniu.  Uczestnicy dziękowali nam organizatorom za przygotowanie spotkania w tak dużym wymiarze, chwalili smak potraw i szczerze oklaskiwali wykonawców. A  my jesteśmy bardzo  szczęśliwi, że się podobało, bo praca nasza ma sens tylko wtedy, gdy znajduje odbiorców, dla których to co robimy jest również ważne.

Po prawie 3-godzinnej biesiadzie Sołtys podziękowała wszystkim za przybycie, życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności na nadchodzące Święta i Nowy Rok.

Impreza nie mogła by się odbyć bez zaangażowania Pań: Ireny Rutkowskiej, Marii Śliwińskiej, Doroty Mielnik, Agnieszki Chruszczewskiej.

 

 Małgorzata Wieczorek-Smolińska