×
Wyszukaj w serwisie
×

Laury Umiejętności i Kompetencji 2018 rozdane

16 stycznia 2019 roku w Opolu odbyła się uroczysta Gala, podczas której Opolska Izba Gospodarcza po raz kolejny przyznała Laury Umiejętności i Kompetencji. Nagrody wręczane są przez Izbę od 2000r. Finał tegorocznej edycji odbył się w Filharmonii Opolskiej, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Opolskiego. Wartym dodania jest, iż po raz pierwszy Gala przyznania nagród transmitowana była przez TVP 3 Opole. Uroczystość rozpoczęto minutą ciszy w związku z tragedią, jaka wydarzyła się w Gdańsku, uczczono w ten sposób zmarłego Prezydenta Gdańska pana Pawła Adamowicza.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Marszałek Województwa, Wojewoda Opolski, Przewodniczący Sejmiku Opolskiego, Prezydenta Miasta Opola, Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle, Biskup Opolski, przedstawiciele środowiska naukowego i medycznego. Prezes Opolskiej Izby Gospodarczej pan Henryk Galwas podziękował wszystkim przybyłym, podkreślając znaczenie Gali dla rozwoju regionu i utrzymania jego pozytywnego wizerunku, a prowadzący uroczystość w krótkich słowach opisali ideę plebiscytu, jako uhonorowanie właściwych osób, które znalazły się we właściwym czasie i we właściwym miejscu. Anna Święcicka oraz Janusz Maćkowiak odczytali nazwiska laureatów. Wśród nagrodzonych po raz kolejny znalazł się Burmistrz Lewina Brzeskiego pan Artur Kotara, otrzymując Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy. Budowanie poczucia współuczestnictwa mieszkańców w rozwoju gminy, wzmocnienie lokalnego patriotyzmu mieszkańców, utożsamianie się podmiotów gospodarczych z gminą oraz budowanie pozytywnego wizerunku gminy to uzasadnienie dla przyznania tej zaszczytnej nagrody.

Po wręczeniu Laurów Umiejętności i Kompetencji, Marszałek Województwa Opolskiego przyznał jeszcze jedną nagrodę, a mianowicie „Za zasługi dla Województwa Opolskiego”, którą otrzymał Prezes Opolskiej Izby Gospodarczej Pan Henryk Galwas.

W rozmowach odbywających się po zakończeniu oficjalnej części Gali, Burmistrz Lewina Brzeskiego podkreślił, iż zdobyty Złoty Laur nie jest tylko jego zasługą, ale również Radnych Rady Miejskiej oraz mieszkańców gminy, którzy stanowią inspirację dla włodarza gminy, wskazując kierunki jej rozwoju, tak, aby żyło się coraz lepiej. 

Zwieńczeniem Gali był koncert chóru Politechniki Opolskiej pod kierunkiem charyzmatycznej Ludmiły Wocial-Zawadzkiej.

Zachęcamy do zapoznania się z listą wszystkich nagrodzonych, zamieszczoną poniżej.

PDFLaureaci-Laurow-Umiejetnosci-i-Kompetencji.pdf

Całość uroczystej gali można również obejrzeć wchodząc na stronę TVP 3 Opole:

https://opole.tvp.pl/40887195/gala-laury-umiejetnosci-i-kompetencji-2018?fbclid=IwAR1Pl7M1O-qMmS_vScg WyOJUmOTpuDHKAU7kN_KaqeYK2od0Jj9PQ0YWZ4

Galeria zdjęć z Gali rozdania Laurów Umiejętności i Kompetencji 2018 poniżej.